500 stojaków rowerowych dla Bydgoszczy

Ponad 500 stojaków stanie w tym roku na ulicach Bydgoszczy. To kolejny z elementów rozwoju infrastruktury rowerowej w naszym mieście.

W zeszłym roku bydgoszczanie mogli wziąć udział w ankiecie przygotowanej przez Urząd Miasta i wskazać lokalizacje, w których powinny znaleźć się stojaki rowerowe. W sumie we wnioskach mieszkańców znalazło się prawie 700 stojaków. Nie ukrywamy, że jako Stowarzyszenie liczyliśmy na większą aktywność i zainteresowanie tematem przez bydgoszczan.

Kolejny etap polegał na weryfikacji zgłoszeń, którą zajął się Zespół ds. Polityki Rowerowej Miasta Bydgoszczy. Część zgłoszeń została odrzucona m.in. z powodu wskazania na prywatnej działce, wskazania więcej niż 5 stojaków w jednej lokalizacji czy braku uzasadnienia postawienia stojaka w danym miejscu (brak punktu docelowego i zabudowań w okolicy). Pozostałe wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie i tym sposobem stojaki staną na terenie całej Bydgoszczy.

Zespół podjął również decyzję o lokalizacji części stojaków przy szkołach, które brały udział w tegorocznym Rowerowym Maju. Przetarg został rozstrzygnięty w połowie lipca i stojaki zostaną ustawione w III kwartale br. Koszt całej operacji to niespełna 400 tys. zł, środki pochodzą z budżetu miasta.

Spis lokalizacji nowych stojaków

Przewiń do góry