Współpracujemy z

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dyskusje z forum

 • PRZENIESIONY: 001 - Łuczniczka
  Ten wątek został przeniesiony do Zespół ds Polityki Rowerowej.https://forumrowerowe.bydgoszcz.pl/index.php?topic=3039.0
 • Odp: Przejeżdżanie przez pasy
  Wątek trochę stary ... Ale może inni będą szukać odpowiedzi. Jednoznacznie należy przeprowadzać. Policjanci reagują różnie, ale ja parę razy osobiście widziałem jak ludzie dostawali za to pouczenia. Tak samo jest z jazdą po chodniku. Chociaż ten 2gi temat jest bardziej "skomplikowany".
 • BRA reinkarnacja
  "Konsorcjum firm Kabit i Mega Sonic z Warszawy wygrało przetarg na obsługę i rozbudowę Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego na lata 2018-2020.Najważniejszym elementem rozstrzygniętego przetargu na BRA jest rozbudowa systemu. W jego ramach uruchomionych zostanie 16 nowych stacji - aż dwanaście powstać ma w Fordonie. Po rozbudowie BRA liczyć będzie 51 stacji, 765 terminali do mocowania rowerów oraz 550 nowych pojazdów."http://bydgoszcz24.pl/pl/11_wiadomosci/16620_bydgoskim_rowerem_aglomeracyjnym_zajmie_sie_konsorcjum_firm_kabit_i_mega_sonic_z_warszawy.html
 • Odp: Rower z Decathlonu czy Northec
  Obecnie posiadam drugi rower z decathlonu . Na początku miałem RockRider 5.3 , na pokładzie były hamulce tarczowe mechaniczne i tylna przerzutka SRAM X5 , zrobiłem nim ponad 9000km i nic sie nie działo oprócz peknietego haka przerzutki co zakończyło moją przygodę z tym modelem. Obecnie mam RockRider 560 przerzutki SRAM X5 2x10 i hamulce Tektro, amorek RockShox . W "rowerowym" za podobny sprzęt ale z naklejką Kross, Giant itp wołali ponad 5000 zł a w decathlonie za 2999zł . Po co przepłacać za markę jak można mieć to samo za mniejszą cenę. Zastanawiałem sie czy to nie jakiś bubel ale pracownik w decathlonie zapytany skąd taka różnica w cenie ,mówił że oni tych rowerów w setkach sprzedają wiec ceny części mają mniejsze co dla mnie ma sens, wątpie aby w sklepie rowerowym codziennie sprzedali tyle rowerów co w decathlonie. Ja tam POLECAM!
 • Odp: Rower z Decathlonu czy Northec
  skoro jesteśmy przy decathlonie to czy ktoś z Was miał okazje przetestować ich "osobistą" markę B'twin? Ostatnio oglądałem filmik o ich fabryce we Francji i jestem pod wrażeniem! Jestem ciekaw jak w praktyce te rowerki się spisują. Jak ma ktoś jakieś doświadczenie to piszcie proszę

Szukaj

Polub nas :-)

Tiry na tory - podpisz się pod deklaracją poparcia Email

tiry na tory

Zgłaszamy nasze poparcie dla akcji Tiry na Tory. Na stronie inicjatorów tego ruchu można cały czas składać podpisy pod deklaracją poparcia.

W krajach zachodniej Europy istnieją proste sposoby na większe oszczędności w budżecie państwa, przy jednoczesnym podniesieniu komfortu życia społeczeństwa. Jednym z nich jest rozbudowanie infrastruktury kolejowej, która przejmuje transport tirów. Ciężarówki od granicy wjeżdżają na platformy kolejowe i w ten sposób są transportowane przez kraj. Skutkiem tego jest mniejsze zniszczenie dróg i poprawa bezpieczeństwa. Dzięki temu rządy takich państw jak Szwajcaria czy Włochy mogły przeznaczyć wydatki na inne potrzeby niż ciągłe naprawy dróg. Dlaczego w Polsce tak nie może być?

Inicjatorzy akcji Tiry na Tory zbierają w polskich miastach podpisy pod deklaracją poparcia dla takich zmian w naszym kraju. Podpisy można składać również za pośrednictwem strony internetowej. Na dzień 19 sierpnia br. zebrano już ponad 63 tys. podpisów. Trafią one później do władz państowowych, by pokazać wielkość poparcia dla tych zmian. Kolejnym krokiem będzie inicjatywa ustawodawcza.

Stowarzyszenie Bydgoska Masa Krytyczna podpisuje się pod tą deklarcją. Mniej tirów  na drogach oznacza większe bezpieczeństwo i możliwość przerzucenia większych środków na rozbudowę infrastruktury rowerowej. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy i podpisanie się pod petycją na stronie www.tirynatory.pl

Komentarze>>

comments