Współpracujemy z

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dyskusje z forum

 • PRZENIESIONY: 001 - Łuczniczka
  Ten wątek został przeniesiony do Zespół ds Polityki Rowerowej.https://forumrowerowe.bydgoszcz.pl/index.php?topic=3039.0
 • Odp: Przejeżdżanie przez pasy
  Wątek trochę stary ... Ale może inni będą szukać odpowiedzi. Jednoznacznie należy przeprowadzać. Policjanci reagują różnie, ale ja parę razy osobiście widziałem jak ludzie dostawali za to pouczenia. Tak samo jest z jazdą po chodniku. Chociaż ten 2gi temat jest bardziej "skomplikowany".
 • BRA reinkarnacja
  "Konsorcjum firm Kabit i Mega Sonic z Warszawy wygrało przetarg na obsługę i rozbudowę Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego na lata 2018-2020.Najważniejszym elementem rozstrzygniętego przetargu na BRA jest rozbudowa systemu. W jego ramach uruchomionych zostanie 16 nowych stacji - aż dwanaście powstać ma w Fordonie. Po rozbudowie BRA liczyć będzie 51 stacji, 765 terminali do mocowania rowerów oraz 550 nowych pojazdów."http://bydgoszcz24.pl/pl/11_wiadomosci/16620_bydgoskim_rowerem_aglomeracyjnym_zajmie_sie_konsorcjum_firm_kabit_i_mega_sonic_z_warszawy.html
 • Odp: Rower z Decathlonu czy Northec
  Obecnie posiadam drugi rower z decathlonu . Na początku miałem RockRider 5.3 , na pokładzie były hamulce tarczowe mechaniczne i tylna przerzutka SRAM X5 , zrobiłem nim ponad 9000km i nic sie nie działo oprócz peknietego haka przerzutki co zakończyło moją przygodę z tym modelem. Obecnie mam RockRider 560 przerzutki SRAM X5 2x10 i hamulce Tektro, amorek RockShox . W "rowerowym" za podobny sprzęt ale z naklejką Kross, Giant itp wołali ponad 5000 zł a w decathlonie za 2999zł . Po co przepłacać za markę jak można mieć to samo za mniejszą cenę. Zastanawiałem sie czy to nie jakiś bubel ale pracownik w decathlonie zapytany skąd taka różnica w cenie ,mówił że oni tych rowerów w setkach sprzedają wiec ceny części mają mniejsze co dla mnie ma sens, wątpie aby w sklepie rowerowym codziennie sprzedali tyle rowerów co w decathlonie. Ja tam POLECAM!
 • Odp: Rower z Decathlonu czy Northec
  skoro jesteśmy przy decathlonie to czy ktoś z Was miał okazje przetestować ich "osobistą" markę B'twin? Ostatnio oglądałem filmik o ich fabryce we Francji i jestem pod wrażeniem! Jestem ciekaw jak w praktyce te rowerki się spisują. Jak ma ktoś jakieś doświadczenie to piszcie proszę

Szukaj

Polub nas :-)

Ósemkowa Masa Krytyczna Email

Przejazd Bydgoskiej Masy Krytycznej zamknie wrzesień, który w tym roku jest najbogatszym miesiącem pod względem rowerowych imprez. W ostatni piątek miesiąca wykonamy swoistą ósemkę w centrum miasta, by przejechać przez najważniejsze ronda w Bydgoszczy.

Za oknami i w kalendarzu panuje już jesień i chociaż coraz częściej słyszy się o zakończeniu rowerowego, to my zapraszamy na kolejny przejazd Bydgoskiej Masy Krytycznej. Tym razem skupiamy się na centrum miasta, które po upływie niespełna roku od wybrania nowych władz samorządowych cały czas pozostaje nieprzyjazne dla rowerzystów. Rondo Toruńskie, Bernardyńskie, Jagiellonów, Fordońskie,  Grunwaldzkie – przejedziemy przez te wszystkie newralgiczne punkty miasta, by po raz kolejny zamanifestować naszą obecność w centrum Bydgoszczy. Przejazd ten został ochrzczony mianem ósemkowego, bo właśnie w taki kształt trasa ta układa się na mapie.

 

W dniach 28-30 września w naszym mieście będzie odbywał się Bydgoski Kongres Kultury i Bydgoska Masa Krytyczna wpisuje się w tę akcję. Wbrew różnym stereotypom, kultura rowerowa ma się całkiem dobrze i jest ona związana z dobrymi nawykami na drodze czy poprawnym parkowaniem. Wrześniowy przejazd zakończy się na Starym Rynku, gdzie praktycznie przez cały dzień będą trwały happeningi w ramach BKK. O godzinie 20, kiedy powinniśmy pojawić się w samym centrum miasta rozpocznie się akcja „Pokaż się” oraz Potańcówka przy utworach minionej epoki. Przewidziane są także konkursy z nagrodami od CTBike.pl.

Ruszamy tradycyjnie o godzinie 18 spod hali „Łuczniczka”. Serdecznie zapraszamy!

Komentarze>>

comments