Współpracujemy z

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dyskusje z forum

 • PRZENIESIONY: 001 - Łuczniczka
  Ten wątek został przeniesiony do Zespół ds Polityki Rowerowej.https://forumrowerowe.bydgoszcz.pl/index.php?topic=3039.0
 • Odp: Przejeżdżanie przez pasy
  Wątek trochę stary ... Ale może inni będą szukać odpowiedzi. Jednoznacznie należy przeprowadzać. Policjanci reagują różnie, ale ja parę razy osobiście widziałem jak ludzie dostawali za to pouczenia. Tak samo jest z jazdą po chodniku. Chociaż ten 2gi temat jest bardziej "skomplikowany".
 • BRA reinkarnacja
  "Konsorcjum firm Kabit i Mega Sonic z Warszawy wygrało przetarg na obsługę i rozbudowę Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego na lata 2018-2020.Najważniejszym elementem rozstrzygniętego przetargu na BRA jest rozbudowa systemu. W jego ramach uruchomionych zostanie 16 nowych stacji - aż dwanaście powstać ma w Fordonie. Po rozbudowie BRA liczyć będzie 51 stacji, 765 terminali do mocowania rowerów oraz 550 nowych pojazdów."http://bydgoszcz24.pl/pl/11_wiadomosci/16620_bydgoskim_rowerem_aglomeracyjnym_zajmie_sie_konsorcjum_firm_kabit_i_mega_sonic_z_warszawy.html
 • Odp: Rower z Decathlonu czy Northec
  Obecnie posiadam drugi rower z decathlonu . Na początku miałem RockRider 5.3 , na pokładzie były hamulce tarczowe mechaniczne i tylna przerzutka SRAM X5 , zrobiłem nim ponad 9000km i nic sie nie działo oprócz peknietego haka przerzutki co zakończyło moją przygodę z tym modelem. Obecnie mam RockRider 560 przerzutki SRAM X5 2x10 i hamulce Tektro, amorek RockShox . W "rowerowym" za podobny sprzęt ale z naklejką Kross, Giant itp wołali ponad 5000 zł a w decathlonie za 2999zł . Po co przepłacać za markę jak można mieć to samo za mniejszą cenę. Zastanawiałem sie czy to nie jakiś bubel ale pracownik w decathlonie zapytany skąd taka różnica w cenie ,mówił że oni tych rowerów w setkach sprzedają wiec ceny części mają mniejsze co dla mnie ma sens, wątpie aby w sklepie rowerowym codziennie sprzedali tyle rowerów co w decathlonie. Ja tam POLECAM!
 • Odp: Rower z Decathlonu czy Northec
  skoro jesteśmy przy decathlonie to czy ktoś z Was miał okazje przetestować ich "osobistą" markę B'twin? Ostatnio oglądałem filmik o ich fabryce we Francji i jestem pod wrażeniem! Jestem ciekaw jak w praktyce te rowerki się spisują. Jak ma ktoś jakieś doświadczenie to piszcie proszę

Szukaj

Polub nas :-)

Parkuj rower bezpiecznie, zdobywaj 6-tki Email

Jeśli znalazłeś, (znalazłaś) na swoim kole doczepioną którąś z poniższych szprychówek informujemy, że Twój sposób parkowania został oceniony przez rowerową komisję.

Niewystarczająco bezpieczne parkowanie:

Ocena 1

Rower przypięty w bardzo zły sposób lub wcale. Rowerzysta użył stalowej linki lub o-locka (blokady koła). Rower najczęściej można łatwo przewrócić lub uszkodzić.
Możliwa jest szybka kradzież całego roweru lub jego części - całego z wyjątkiem koła, kół, sztycy, lampek, innych akcesoriów.


Ocena 2
Złe parkowanie roweru, najczęściej przy pomocy stalowej linki. Pojazd przypięty wyłącznie za ramę, łatwo ukraść koła, siodło lub akcesoria.
Często koła i sztyca przymocowane szybkozamykaczami.

Parkowanie bezpieczne:

Ocena 3

Średnie parkowanie. Rower zapięty za ramę i jedno z kół mało solidnym zapięciem, często niestabilnie oparty.
Możliwa kradzież koła, siodełka i akcesoriów, stosunkowo łatwa do sforsowania blokada.

Ocena 4
Bezpieczne parkowanie. Użyto solidnej blokady oraz przypięto rower w sposób stabilny za jedno koło i ramę.
Używanie szybkozamykaczy sprawia, że rower można szybko ogołocić z jednego z kół lub siodełka.

Parkowanie bardzo bezpieczne:

Ocena 5
Bardzo bezpieczne parkowanie. Solidna blokada, przypięcie w sposób stabilny, spięto ramę i koło. Rower bez szybkozamykaczy - do kradzieży akcesoriów konieczne są klucze.

Ocena 6
Parkowanie idealne. Spięta rama oraz koła, rower zaparkowany w sposób stabilny. Niemożliwa łatwa kradzieży żadnej z części roweru.

Chcesz zdobywać same 6 ? Dowiedz się jak parkować bezpiecznie z parkujrower.byd.pl

 

comments