Współpracujemy z

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dyskusje z forum

 • PRZENIESIONY: 001 - Łuczniczka
  Ten wątek został przeniesiony do Zespół ds Polityki Rowerowej.https://forumrowerowe.bydgoszcz.pl/index.php?topic=3039.0
 • Odp: Przejeżdżanie przez pasy
  Wątek trochę stary ... Ale może inni będą szukać odpowiedzi. Jednoznacznie należy przeprowadzać. Policjanci reagują różnie, ale ja parę razy osobiście widziałem jak ludzie dostawali za to pouczenia. Tak samo jest z jazdą po chodniku. Chociaż ten 2gi temat jest bardziej "skomplikowany".
 • BRA reinkarnacja
  "Konsorcjum firm Kabit i Mega Sonic z Warszawy wygrało przetarg na obsługę i rozbudowę Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego na lata 2018-2020.Najważniejszym elementem rozstrzygniętego przetargu na BRA jest rozbudowa systemu. W jego ramach uruchomionych zostanie 16 nowych stacji - aż dwanaście powstać ma w Fordonie. Po rozbudowie BRA liczyć będzie 51 stacji, 765 terminali do mocowania rowerów oraz 550 nowych pojazdów."http://bydgoszcz24.pl/pl/11_wiadomosci/16620_bydgoskim_rowerem_aglomeracyjnym_zajmie_sie_konsorcjum_firm_kabit_i_mega_sonic_z_warszawy.html
 • Odp: Rower z Decathlonu czy Northec
  Obecnie posiadam drugi rower z decathlonu . Na początku miałem RockRider 5.3 , na pokładzie były hamulce tarczowe mechaniczne i tylna przerzutka SRAM X5 , zrobiłem nim ponad 9000km i nic sie nie działo oprócz peknietego haka przerzutki co zakończyło moją przygodę z tym modelem. Obecnie mam RockRider 560 przerzutki SRAM X5 2x10 i hamulce Tektro, amorek RockShox . W "rowerowym" za podobny sprzęt ale z naklejką Kross, Giant itp wołali ponad 5000 zł a w decathlonie za 2999zł . Po co przepłacać za markę jak można mieć to samo za mniejszą cenę. Zastanawiałem sie czy to nie jakiś bubel ale pracownik w decathlonie zapytany skąd taka różnica w cenie ,mówił że oni tych rowerów w setkach sprzedają wiec ceny części mają mniejsze co dla mnie ma sens, wątpie aby w sklepie rowerowym codziennie sprzedali tyle rowerów co w decathlonie. Ja tam POLECAM!
 • Odp: Rower z Decathlonu czy Northec
  skoro jesteśmy przy decathlonie to czy ktoś z Was miał okazje przetestować ich "osobistą" markę B'twin? Ostatnio oglądałem filmik o ich fabryce we Francji i jestem pod wrażeniem! Jestem ciekaw jak w praktyce te rowerki się spisują. Jak ma ktoś jakieś doświadczenie to piszcie proszę

Szukaj

Polub nas :-)

Masowy sprzeciw kradzieżom rowerów Email

Plaga kradzieży rowerów dotyka nie tylko Bydgoszcz, ale i cały kraj. Poczucie bezkarności złodziei pokazuje, że sami musimy zadbać o jak najlepsze zabezpieczenie naszych pojazdów i właśnie tej kwestii będzie poświęcona czerwcowa Bydgoska Masa Krytyczna.
Rowery giną z piwnic, z centrum miasta, sprzed hipermarketów i z każdego możliwego miejsca, gdzie złodziej czuje się bezkarny. Wynika to z różnych czynników, ale nie możemy zapominać, że sami musimy przeciwdziałać kradzieżom. Trudno znaleźć w pełni skuteczny sposób na ochronę przed tą plagą, ale istnieje szereg działań, które mogą opóźnić działania złodzieja czy w pełni go zniechęcić. Jedną z nich jest dobór odpowiedniego zabezpieczenia i poprawność jego zapięcia, dlatego przed rozpoczęciem czerwcowej Bydgoskiej Masy Krytycznej przeprowadzimy test stosowanych zabezpieczeń. Każdy z Masowiczów będzie mógł sam się przekonać, jak łatwe jest zadanie złodzieja, kiedy rower nie jest dobrze chroniony.
Antykradzieżowa Masa Krytyczna wyruszy 29 czerwca o godzinie 18 spod hali „Łuczniczka” przy ul. Toruńskiej. Jak w każdy ostatni piątek miesiąca przejedziemy przez centrum miasta ( trasa przejazdu ), by zamanifestować naszą obecność w ulicznym ruchu. Zakończenie jest planowane w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku, gdzie będzie czekało już rozpalone ognisko.
Przejazd jest zalegalizowany i zabezpieczamy przez Policję i naszą grupę zabezpieczającą. Po jego zakończeniu będzie można zdobyć nagrody ufundowane przez Horus Innowacyjne Materiały Odblaskowe 3M oraz Salon Rowerowy AMSports ul.Jagiellońska 94D. Serdecznie zapraszamy!

comments