Współpracujemy z

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dyskusje z forum

 • PRZENIESIONY: 001 - Łuczniczka
  Ten wątek został przeniesiony do Zespół ds Polityki Rowerowej.https://forumrowerowe.bydgoszcz.pl/index.php?topic=3039.0
 • Odp: Przejeżdżanie przez pasy
  Wątek trochę stary ... Ale może inni będą szukać odpowiedzi. Jednoznacznie należy przeprowadzać. Policjanci reagują różnie, ale ja parę razy osobiście widziałem jak ludzie dostawali za to pouczenia. Tak samo jest z jazdą po chodniku. Chociaż ten 2gi temat jest bardziej "skomplikowany".
 • BRA reinkarnacja
  "Konsorcjum firm Kabit i Mega Sonic z Warszawy wygrało przetarg na obsługę i rozbudowę Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego na lata 2018-2020.Najważniejszym elementem rozstrzygniętego przetargu na BRA jest rozbudowa systemu. W jego ramach uruchomionych zostanie 16 nowych stacji - aż dwanaście powstać ma w Fordonie. Po rozbudowie BRA liczyć będzie 51 stacji, 765 terminali do mocowania rowerów oraz 550 nowych pojazdów."http://bydgoszcz24.pl/pl/11_wiadomosci/16620_bydgoskim_rowerem_aglomeracyjnym_zajmie_sie_konsorcjum_firm_kabit_i_mega_sonic_z_warszawy.html
 • Odp: Rower z Decathlonu czy Northec
  Obecnie posiadam drugi rower z decathlonu . Na początku miałem RockRider 5.3 , na pokładzie były hamulce tarczowe mechaniczne i tylna przerzutka SRAM X5 , zrobiłem nim ponad 9000km i nic sie nie działo oprócz peknietego haka przerzutki co zakończyło moją przygodę z tym modelem. Obecnie mam RockRider 560 przerzutki SRAM X5 2x10 i hamulce Tektro, amorek RockShox . W "rowerowym" za podobny sprzęt ale z naklejką Kross, Giant itp wołali ponad 5000 zł a w decathlonie za 2999zł . Po co przepłacać za markę jak można mieć to samo za mniejszą cenę. Zastanawiałem sie czy to nie jakiś bubel ale pracownik w decathlonie zapytany skąd taka różnica w cenie ,mówił że oni tych rowerów w setkach sprzedają wiec ceny części mają mniejsze co dla mnie ma sens, wątpie aby w sklepie rowerowym codziennie sprzedali tyle rowerów co w decathlonie. Ja tam POLECAM!
 • Odp: Rower z Decathlonu czy Northec
  skoro jesteśmy przy decathlonie to czy ktoś z Was miał okazje przetestować ich "osobistą" markę B'twin? Ostatnio oglądałem filmik o ich fabryce we Francji i jestem pod wrażeniem! Jestem ciekaw jak w praktyce te rowerki się spisują. Jak ma ktoś jakieś doświadczenie to piszcie proszę

Szukaj

Polub nas :-)

Bądź widoczny, bądź bezpieczny - przed październikową BMK Email

Od kilku miesięcy na terenie naszego województwa trwa akcja „Bądź widoczny, bądź bezpieczny”. Przyłączamy się do tej inicjatywy, dlatego październikowa Bydgoska Masa Krytyczna przejedzie przez nasze miasto właśnie pod takim hasłem.

Bądź widoczny, bądź bezpieczny” to akcja zainicjowana przez firmę Horus Innowacyjne Materiały Przemysłowe, która już od kilku miesięcy wspiera Bydgoską Masę Krytyczną, fundując nagrody na rozmaite konkursy. Październikowy przejazd będzie najważniejszym akcentem tej współpracy, która ma na celu edukowanie najmłodszych jak i starszych rowerzystów o bezpiecznym oświetleniu oraz zapewnienie cyklistom odpowiednich do tego narzędzi. Dlatego każdy, kto weźmie udział w październikowej BMK otrzyma zestaw naklejek odblaskowych i przy pomocy pracowników firmy Horus będzie mógł obkleić swój rower. Dzięki temu będzie widoczny w nocy z odległości kilkuset metrów. Akcja rozpocznie się godzinę przed rozpoczęciem BMK, tj. 26 października, od godz. 17 przy hali „Łuczniczka”. Każdy, kto będzie chciał wyposażyć bezpłatnie swój rower w takie naklejki, musi podjechać w godz. 17-18 do oznaczonego punktu przed „Łuczniczką”. Skuteczność takich odblasków została przetestowana przez członków SBMK, a efekty można zobaczyć na filmiku przygotowanym podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Pewnym zwyczajem już się stało, że październikowa BMK przybiera halloweenowe barwy i tak będzie w tym roku. Zachęcamy rowerzystów do przebrania się za wiedźmy, upiory i inne stwory, które wymyśli Wasza wyobraźnia. Najlepiej przebrane osoby zostaną nagrodzone w konkursie po zakończeniu przejazdu. Jury konkursu będzie składało się ze wszystkich uczestników BMK. Halloween nie jest polskim zwyczajem i naszym celem nie jest też przenoszenie tej amerykańskiej tradycji do naszej kultury, ale po prostu – ubarwienie naszego przejazdu.

Sama październikowa Bydgoska Masa Krytyczna wyruszy 26 października o godzinie 18 spod hali „Łuczniczka” i przejedzie przez miasto, by pokazać społeczności i kierowcom, że zimą i po zachodzie słońca tez można bez problemu korzystać z roweru. Przejazd zakończy się na Starym Rynku, gdzie odbędzie się rozstrzygnięcie wszystkich konkursów z nagrodami od firmy Horus i CTBike. Nie będzie to oczywiście nasze pożegnanie w tym roku z rowerami, bo Masy Krytyczne odbywają się przez cały rok, niezależnie od pogody, zawsze w ostatni piątek miesiąca. O BMK będzie można posłuchać także w jednej z audycji Radia Uniwersytet, a o jej dokładnym terminie będziemy jeszcze informować. Serdecznie zapraszamy.

 

comments