Współpracujemy z

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dyskusje z forum

 • PRZENIESIONY: 001 - Łuczniczka
  Ten wątek został przeniesiony do Zespół ds Polityki Rowerowej.https://forumrowerowe.bydgoszcz.pl/index.php?topic=3039.0
 • Odp: Przejeżdżanie przez pasy
  Wątek trochę stary ... Ale może inni będą szukać odpowiedzi. Jednoznacznie należy przeprowadzać. Policjanci reagują różnie, ale ja parę razy osobiście widziałem jak ludzie dostawali za to pouczenia. Tak samo jest z jazdą po chodniku. Chociaż ten 2gi temat jest bardziej "skomplikowany".
 • BRA reinkarnacja
  "Konsorcjum firm Kabit i Mega Sonic z Warszawy wygrało przetarg na obsługę i rozbudowę Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego na lata 2018-2020.Najważniejszym elementem rozstrzygniętego przetargu na BRA jest rozbudowa systemu. W jego ramach uruchomionych zostanie 16 nowych stacji - aż dwanaście powstać ma w Fordonie. Po rozbudowie BRA liczyć będzie 51 stacji, 765 terminali do mocowania rowerów oraz 550 nowych pojazdów."http://bydgoszcz24.pl/pl/11_wiadomosci/16620_bydgoskim_rowerem_aglomeracyjnym_zajmie_sie_konsorcjum_firm_kabit_i_mega_sonic_z_warszawy.html
 • Odp: Rower z Decathlonu czy Northec
  Obecnie posiadam drugi rower z decathlonu . Na początku miałem RockRider 5.3 , na pokładzie były hamulce tarczowe mechaniczne i tylna przerzutka SRAM X5 , zrobiłem nim ponad 9000km i nic sie nie działo oprócz peknietego haka przerzutki co zakończyło moją przygodę z tym modelem. Obecnie mam RockRider 560 przerzutki SRAM X5 2x10 i hamulce Tektro, amorek RockShox . W "rowerowym" za podobny sprzęt ale z naklejką Kross, Giant itp wołali ponad 5000 zł a w decathlonie za 2999zł . Po co przepłacać za markę jak można mieć to samo za mniejszą cenę. Zastanawiałem sie czy to nie jakiś bubel ale pracownik w decathlonie zapytany skąd taka różnica w cenie ,mówił że oni tych rowerów w setkach sprzedają wiec ceny części mają mniejsze co dla mnie ma sens, wątpie aby w sklepie rowerowym codziennie sprzedali tyle rowerów co w decathlonie. Ja tam POLECAM!
 • Odp: Rower z Decathlonu czy Northec
  skoro jesteśmy przy decathlonie to czy ktoś z Was miał okazje przetestować ich "osobistą" markę B'twin? Ostatnio oglądałem filmik o ich fabryce we Francji i jestem pod wrażeniem! Jestem ciekaw jak w praktyce te rowerki się spisują. Jak ma ktoś jakieś doświadczenie to piszcie proszę

Szukaj

Polub nas :-)

Drogowcy analizują nasze propozycje lokalizacji stojaków rowerowych Email

Do pojawienia się nowych stojaków rowerowych na bydgoskich ulicach coraz bliżej. „Gazeta Wyborcza” donosi, że ZDMiKP jest w trakcie oceny pod względem formalnym naszych propozycji.

Przypomnijmy, że akcja „Wnioskuj o stojak” zorganizowana przez Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zakończyła się 30 czerwca. Drogowcy przekazali nam ponad 100 wniosków, do dyspozycji mieliśmy 35 stojaków i wytypowaliśmy 18 miejsc ich lokalizacji. Zasugerowaliśmy, aby najwięcej pojawiło się ich w centrum miasta, a także na Osiedlu Leśnym, Bielawach, Wyżynach, Szwederowie i Błonie, na co wskazywali bydgoszczanie. Osobnym punktem jest umiejscowienie stojaków w Fordonie, który przez lata był zaniedbywany w kwestii infrastruktury rowerowej. 35 stojaków to niewystarczająca ilość, aby rozmieścić je w tak dużym mieście, jakim jest Bydgoszcz, dlatego zajmiemy się tą dzielnicą przy następnej takiej akcji. Bardzo duże i to uzasadnione potrzeby zgłaszały bydgoskie szkoły, dlatego te propozycje omówimy na spotkaniach z dyrektorami tych placówek. Wybrane lokalizacje zostały omówione na spotkaniu z przedstawicielami Stowarzyszenia Bydgoszcz Rowerowa i przekazane do ZDMiKP.

W wydaniu „Gazety Wyborczej” z 11 sierpnia br. pojawił się artykuł o tej akcji, w którym przedstawiciel ZDMiKP stwierdził, że po wyjaśnieniu wszelkich spraw formalnych drogowcy przystąpią do montażu stojaków. Konkretnego terminu zabrakło, ale mamy nadzieję, że nastąpi to w ciągu najbliższego miesiąca.

comments