Współpracujemy z

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dyskusje z forum

 • PRZENIESIONY: 001 - Łuczniczka
  Ten wątek został przeniesiony do Zespół ds Polityki Rowerowej.https://forumrowerowe.bydgoszcz.pl/index.php?topic=3039.0
 • Odp: Przejeżdżanie przez pasy
  Wątek trochę stary ... Ale może inni będą szukać odpowiedzi. Jednoznacznie należy przeprowadzać. Policjanci reagują różnie, ale ja parę razy osobiście widziałem jak ludzie dostawali za to pouczenia. Tak samo jest z jazdą po chodniku. Chociaż ten 2gi temat jest bardziej "skomplikowany".
 • BRA reinkarnacja
  "Konsorcjum firm Kabit i Mega Sonic z Warszawy wygrało przetarg na obsługę i rozbudowę Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego na lata 2018-2020.Najważniejszym elementem rozstrzygniętego przetargu na BRA jest rozbudowa systemu. W jego ramach uruchomionych zostanie 16 nowych stacji - aż dwanaście powstać ma w Fordonie. Po rozbudowie BRA liczyć będzie 51 stacji, 765 terminali do mocowania rowerów oraz 550 nowych pojazdów."http://bydgoszcz24.pl/pl/11_wiadomosci/16620_bydgoskim_rowerem_aglomeracyjnym_zajmie_sie_konsorcjum_firm_kabit_i_mega_sonic_z_warszawy.html
 • Odp: Rower z Decathlonu czy Northec
  Obecnie posiadam drugi rower z decathlonu . Na początku miałem RockRider 5.3 , na pokładzie były hamulce tarczowe mechaniczne i tylna przerzutka SRAM X5 , zrobiłem nim ponad 9000km i nic sie nie działo oprócz peknietego haka przerzutki co zakończyło moją przygodę z tym modelem. Obecnie mam RockRider 560 przerzutki SRAM X5 2x10 i hamulce Tektro, amorek RockShox . W "rowerowym" za podobny sprzęt ale z naklejką Kross, Giant itp wołali ponad 5000 zł a w decathlonie za 2999zł . Po co przepłacać za markę jak można mieć to samo za mniejszą cenę. Zastanawiałem sie czy to nie jakiś bubel ale pracownik w decathlonie zapytany skąd taka różnica w cenie ,mówił że oni tych rowerów w setkach sprzedają wiec ceny części mają mniejsze co dla mnie ma sens, wątpie aby w sklepie rowerowym codziennie sprzedali tyle rowerów co w decathlonie. Ja tam POLECAM!
 • Odp: Rower z Decathlonu czy Northec
  skoro jesteśmy przy decathlonie to czy ktoś z Was miał okazje przetestować ich "osobistą" markę B'twin? Ostatnio oglądałem filmik o ich fabryce we Francji i jestem pod wrażeniem! Jestem ciekaw jak w praktyce te rowerki się spisują. Jak ma ktoś jakieś doświadczenie to piszcie proszę

Szukaj

Polub nas :-)

Akcja „Wnioskuj o stojak" za nami Email

Jutro, 27 sierpnia i w przyszłym tygodniu na bydgoskich ulicach staną nowe stojaki rowerowe. To jednak dopiero pierwsza kropla w morzu potrzeb.

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy w poniedziałek, 23 sierpnia ogłosił listę lokalizacji, gdzie pojawi się 35 stojaków rowerowych w kształcie litery „U”. Część z lokalizacji różniła się jednak od propozycji, które zgłosiliśmy po konsultacjach ze Stowarzyszeniem Bydgoszcz Rowerowa. Jak dziś usłyszeliśmy, niektóre z naszych sugestii zostały odrzucone przez drogowców ze względów formalnych (teren ma innego właściciela), ale na liście znalazły się też takie, które przedstawiciele ZDMiKP uznali po prostu za lepsze. Zmiany tych decyzji okazały się już niemożliwe, dlatego mogliśmy tylko wysłuchać wyjaśnień drogowców. Osobną kwestią jest montaż stojaków na ulicach przylegających do Starówki, bo te przejdą gruntowany remont w przyszłym roku.

Na spotkaniu ustaliliśmy, że nasi przedstawiciele udadzą się do Urzędu Miasta w celu wyjaśnienia sprawy lokalizacji stojaków na rewitalizowanej Wyspie Młyńskiej, a także ulicach Dworcowej i Chodkiewicza, które w przyszłym roku mają przejść gruntowany remont. Będziemy chcieli również dowiedzieć się, jak wygląda możliwość montażu stojaków na terenie bydgoskich szkół.

Była to pierwsza akcja, w której lokalizacje stojaków były konsultowane przez drogowców z bydgoskimi organizacjami rowerowymi. Wyrażamy nadzieję na kontynuację i poprawę naszego dialogu, a także stopniowe zwiększanie liczby stojaków na ulicach.

L.p. Lokalizacja_____________Ilość stojaków
1 Gdańska 15 - Empik______________3
2 Plac Wolności 1 – McDonald’s_______3
3 Broniewskiego 8_________________3
4 Plac Teatralny 4_________________3
5 Filharmonia Pomorska____________2
6 Gdańska – Chodkiewicza__________2
7 Gdańska 140____________________2
8 Focha 4________________________2
9 Powstańców Wlkp. – Jurasza________2
10 Szarych Szeregów 2d____________3
11 Mennica_______________________2
12 Jagiellońska – Konarskiego________2
13 Gdańska 67____________________2
14 Gdańska 79____________________2
15 Wełniany Rynek_________________2

Komentarze >>

comments