Współpracujemy z

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dyskusje z forum

 • PRZENIESIONY: 001 - Łuczniczka
  Ten wątek został przeniesiony do Zespół ds Polityki Rowerowej.https://forumrowerowe.bydgoszcz.pl/index.php?topic=3039.0
 • Odp: Przejeżdżanie przez pasy
  Wątek trochę stary ... Ale może inni będą szukać odpowiedzi. Jednoznacznie należy przeprowadzać. Policjanci reagują różnie, ale ja parę razy osobiście widziałem jak ludzie dostawali za to pouczenia. Tak samo jest z jazdą po chodniku. Chociaż ten 2gi temat jest bardziej "skomplikowany".
 • BRA reinkarnacja
  "Konsorcjum firm Kabit i Mega Sonic z Warszawy wygrało przetarg na obsługę i rozbudowę Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego na lata 2018-2020.Najważniejszym elementem rozstrzygniętego przetargu na BRA jest rozbudowa systemu. W jego ramach uruchomionych zostanie 16 nowych stacji - aż dwanaście powstać ma w Fordonie. Po rozbudowie BRA liczyć będzie 51 stacji, 765 terminali do mocowania rowerów oraz 550 nowych pojazdów."http://bydgoszcz24.pl/pl/11_wiadomosci/16620_bydgoskim_rowerem_aglomeracyjnym_zajmie_sie_konsorcjum_firm_kabit_i_mega_sonic_z_warszawy.html
 • Odp: Rower z Decathlonu czy Northec
  Obecnie posiadam drugi rower z decathlonu . Na początku miałem RockRider 5.3 , na pokładzie były hamulce tarczowe mechaniczne i tylna przerzutka SRAM X5 , zrobiłem nim ponad 9000km i nic sie nie działo oprócz peknietego haka przerzutki co zakończyło moją przygodę z tym modelem. Obecnie mam RockRider 560 przerzutki SRAM X5 2x10 i hamulce Tektro, amorek RockShox . W "rowerowym" za podobny sprzęt ale z naklejką Kross, Giant itp wołali ponad 5000 zł a w decathlonie za 2999zł . Po co przepłacać za markę jak można mieć to samo za mniejszą cenę. Zastanawiałem sie czy to nie jakiś bubel ale pracownik w decathlonie zapytany skąd taka różnica w cenie ,mówił że oni tych rowerów w setkach sprzedają wiec ceny części mają mniejsze co dla mnie ma sens, wątpie aby w sklepie rowerowym codziennie sprzedali tyle rowerów co w decathlonie. Ja tam POLECAM!
 • Odp: Rower z Decathlonu czy Northec
  skoro jesteśmy przy decathlonie to czy ktoś z Was miał okazje przetestować ich "osobistą" markę B'twin? Ostatnio oglądałem filmik o ich fabryce we Francji i jestem pod wrażeniem! Jestem ciekaw jak w praktyce te rowerki się spisują. Jak ma ktoś jakieś doświadczenie to piszcie proszę

Szukaj

Polub nas :-)

Na rowerze ku Młynom? Email

Ze Starego Rynku można swobodnie wjechać rowerem na Wyspę Młyńską, ale jeśli chcemy wrócić tą drogą... to musimy poprowadzić rower ulicą Ku Młynom. Do Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej trafiło nasze podanie o zmianę zmianę tego zakazu.

Rewitalizowana Wyspa Młyńska stała się na powrót miejscem odpoczynku setek bydgoszczan, również rowerzystów. Sprzyja temu, oprócz wyjątkowych walorów krajobrazowych, łatwy dojazd na położoną w ścisłym centrum miasta Wyspę – między innymi ze Starego Rynku. Najkrótszą i najszybszą drogą jest ulica Ku Młynom, biegnąca od Starego Rynku prosto do Mostu Młyńskiego. Wybierają ją zarówno piesi jak i cykliści. Niestety, użytkownicy jednośladów nie zawsze mogą z niej skorzystać, a często nawet o tym nie wiedzą. Ulica Ku Młynom jest na krótkim odcinku między Przyrzeczem a Jezuicką jednokierunkowa.


Co to zmienia dla rowerzystów? Bez problemów dojedziemy na Wyspę, jednak gdy chcemy dostać się z niej na Stary Rynek musimy jechać dookoła ulicą Przyrzecze lub zsiąść z roweru! Ku Młynom jest faktycznie pieszojezdnią, na której piesi naturalnie poruszają się w obie strony, ruch samochodowy jest zaś znikomy w ciągu całego dnia, tym bardziej niezrozumiałe jest więc uniemożliwienie rowerzystom szybkiego dojazdu na Stary Rynek bez ryzykowania mandatu.

To niedopatrzenie ze strony urzędników z ZDMiKP postanowiliśmy skorygować. W poniedziałek, 17 stycznia na ręce Dyrektora Naczelnego ZDMiKP, Jana Siudy złożyliśmy petycję o umieszczenie w tym miejscu tabliczki T-22 („nie dotyczy rowerów”). Dzięki niej bez przeszkód można będzie poruszać się między Starym Rynkiem a Wyspą Młyńską – nie będziemy musieli niepotrzebnie zsiadać z roweru, nadrabiać drogi, ani ryzykować mandatu. Pozytywne rozpatrzenie tej petycji będzie kolejnym mały kroczkiem władz miasta do uczynienia z Bydgoszczy miasta przyjaznego rowerzystom.

Komentarze >>

 

comments