Rowery cargo w Bydgoszczy

Od poniedziałku, 12 kwietnia w Bydgoskim Centrum Informacji na Starym Rynku można wypożyczać rowery cargo. Dostępnych jest dziesięć rowerów (3 dwukołowce, tzw. long-john charakteryzujące się bardzo wąską i długą budową oraz 7 klasycznych modeli z trzema kołami określanych jako trike). Wszystkie rowery wyposażone są we wspomaganie elektryczne, co znacząco ułatwia jazdę.

Czas na zielone światło dla rowerzystów!

Ruszają bydgoskie konsultacje społeczne dotyczące kolejności realizacji dużych inwestycji w naszym mieście. Zależy nam na rozwoju infrastruktury rowerowej w Bydgoszczy, dlatego uznajemy to wydarzenie za jedno z najważniejszych w historii rozwoju ruchu rowerowego nad Brdą.

Rowerowa akcja “Jadę z mamą / Jadę z tatą”

Nadeszła wiosna! Coraz lepsza pogoda, temperatury na plusie i pierwsze promienie słońca to dla wielu rowerzystów doskonała okazja, by rozpocząć sezon rowerowy. W związku z tym na ulicach pojawi się również wielu rodziców, którzy będą odwozili na jednośladzie swoje dzieci do żłobków, przedszkoli czy szkół. Nie zabraknie także cyklistów zabierających swoje pociechy na weekendowe wycieczki. […]

Plan inwestycji rowerowych 2021 – 2025

Zespół ds. Polityki Rowerowej Miasta Bydgoszczy zatwierdził plan inwestycji rowerowych na najbliższe pięć lat. To chyba najbardziej ambitny dokument związany z rozbudową infrastruktury dla cyklistów w historii naszego Miasta.

Przewiń do góry