Bydgoska Masa Krytyczna - Jedziemy z BRA

BMK jedzie z BRA

Bydgoski Rower Aglomeracyjny powraca! O tym jak będzie działał i jakie mamy oczekiwania z drugą odsłoną tego systemu będziemy rozmawiać podczas marcowego przejazdu Bydgoskiej Masy Krytycznej.

Pierwsza edycja BRA, działająca w latach 2015 – 2017 od początku cieszyła się popularnością wśród mieszkańców naszego miasta. Bydgoszczanie chętnie używali niebieskich rowerów do miejskich podróży, krótkich wycieczek czy po prostu do pokazania się „na mieście”. Zimą zakończył się przetarg na drugą odsłonę, który po administracyjnych perturbacjach wygrał poprzedni operator, czyli firma BikeU. Nowe rowery pojawią się na bydgoskich ulicach w najbliższy weekend.

Co nowego pojawi się w BRA? Przede wszystkim, zwiększy się liczba stacji. System został rozbudowany o 16 stacji, z czego 12 zostało ulokowanych na terenie Fordonu. Co za tym idzie, zwiększy się również liczba rowerów, których w systemie będzie 510. Same stacje i jednoślady przyjadą do naszego miasta wprost z linii produkcyjnej. Część rowerów zamiast łańcucha będzie posiadała wał Cardana. Nie zmieni się cennik – pierwsze 20 minut wciąż będzie bezpłatne.

O tym, co jeszcze nas czeka w związku z powrotem BRA będziemy mówić podczas najbliższej Bydgoskiej Masy Krytycznej. Spotykamy się w piątek, 30 marca o godz. 18 na Starym Rynku i wyruszamy na bydgoskie ulice, aby zamanifestować obecność rowerzystów w ruchu ulicznym. Przejazd również zakończy się na Starym Rynku. Nasze akcje są zalegalizowane, zabezpieczane przez Policję, bezpłatne i niewymagające zapisów. Do zobaczenia!

Przewiń do góry