Bydgoskie Święto Cykliczne 2021

Bydgoskie Święto Cykliczne zwieńczy rowerowy weekend

Bydgoszczanie w najbliższy weekend będą mogli wziąć udział w aż trzech rowerowych imprezach. W piątek powraca Bydgoska Masa Krytyczna, w sobotę ostatni wspólny przejazd w ramach Rowerowej Stolicy Polski, a niedziela to tradycyjne już Bydgoskie Święto Cykliczne 2021.

Stowarzyszenie Bydgoska Masa Krytyczna wykorzystuje poprawę pandemicznej sytuacji i przez cały miesiąc zaprasza bydgoszczan i mieszkańców regionu na rowerowe przejazdy. W ostatni weekend czerwca fani dwóch kółek mogą wziąć udział w aż trzech imprezach. W piątek, 25 czerwca o godz. 18:00 ze Starego Rynku wyruszy Bydgoska Masa Krytyczna. Frekwencja jest ograniczona przez ministerialne rozporządzenia, ale 150 rowerzystów na pewno zostanie zauważonych w Bydgoszczy. Dzień później BMK wraz z Urzędem Miasta zapraszają na ostatni wspólny przejazd w ramach kręcenia dla Rowerowej Stolicy Polski. Tym razem rowerowi turyści wybiorą się do Pruszcza. Natomiast w niedzielę już po raz dziewiąty odbędzie się Bydgoskie Święto Cykliczne 2021. To jedna z większych imprez rowerowych w naszym mieście, podczas której bydgoszczanie przejadą ze Starego Rynku na piknik w Ostromecku.

Ten weekend jest dla nas ogromnym wyzwaniem organizacyjnym, ale robimy to dla bydgoszczan, aby promować szeroko pojęty ruch rowerowy. Każdy z tych przejazdów będzie miał nieco inny charakter. Chyba z największą niecierpliwością czekamy na Święto Cykliczne, bo tak wielka kolumna rowerzystów w Bydgoszczy ostatni raz była widoczna dwa lata temu! W tym przejeździe może wziąć udział 250 rowerzystów. Zapraszamy całe rodziny, niezależnie od wieku – zachęca Sebastian Nowak, Prezes SBMK.

Co będzie działo się na Święcie Cyklicznym? O godz. 10:00 rowerzyści ruszą ze Starego Rynku i przez centrum miasta, Bielawy, Bartodzieje i ulicę Fordońską przejadą do Ostromecka, gdzie w cieniu zabytkowego pałacu odbędzie się piknik. Na miejscu każdy uczestnik będzie mógł posilić się pyszną kiełbaską, skorzystać z bezpłatnego przeglądu roweru, a także wziąć udział w konkursach. – Ta impreza ma pokazać tę najlepszą stronę jazdy na rowerze. Ze znajomymi możemy bezpiecznie przejechać przez całe miasto i spędzić sympatyczne popołudnie w Ostromecku – dodaje Nowak.

Biorąc udział w tych imprezach bydgoszczanie mogą przejechać ok. 120 km i powiększyć dorobek Metropolii Bydgoszcz w rankingu Rowerowej Stolicy Polski. Święto Cykliczne jest finansowe ze środków Miasta Bydgoszcz.

Szczegóły organizacyjne

Piątek, 25 czerwca – Bydgoska Masa Krytyczna
Start: godz. 18:00, Stary Rynek
Dystans: ok. 15 km
Udział jest bezpłatny.
Obowiązkowe zapisy: https://b4sportonline.pl/bydgoska_masa_krytyczna/

Sobota, 26 czerwca – RSP 2021: Kierunek Pruszcz
Start: od godz. 10:00, Stary Rynek
Dystans: ok. 31 km
Udział jest bezpłatny
Zapisy: Aplikacja Aktywne Miasta, zakładka „Nasze imprezy”

Niedziela, 27 czerwca – Bydgoskie Święto Cykliczne 2021
Start: godz. 10:00, Stary Rynek
Dystans: ok. 15 km
Opłata startowa: 10 zł
Obowiązkowe zapisy: https://b4sportonline.pl/bydgoskieswietocykliczne/

Bydgoskie Święto Cykliczne 2021 zwieńczy rowerowy czerwiec w naszym mieście.
Przewiń do góry