Kobieca Masa Krytyczna 2021

Kobieca Masa Krytyczna 2021

Korzystamy z tymczasowego obluzowania pandemicznych obostrzeń i z przyjemnością zapraszamy na lipcowy przejazd razem z BMK. Tak jak w poprzednich latach, będzie to Kobieca Masa Krytyczna.

Czerwcowy przejazd Bydgoskiej Masy Krytycznej był inny niż wszystkie dotychczasowe. Była to pierwsza taka akcja po pandemicznej przerwie, przygotowana zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami, m.in. ograniczającymi frekwencję do 150 osób. Radość, z jaką przyjechaliście w zeszłym miesiącu i to pozytywne zamieszanie, jakie wprowadziliśmy pokazały nam, że decyzja o powrocie była słuszna i kontynuujemy naszą misję. 30 lipca o godz. 18:00 ruszymy ze Starego Rynku, by zamanifestować po raz kolejny naszą obecność w ruchu ulicznym. Przez wiele lat lipcowe przejazdy BMK były określane jako Kobieca Masa Krytyczna i tak też będzie w tym roku. Chcemy w ten sposób pokazać, że na rower wcale nie trzeba wsiadać tylko w sportowym stroju, ale można robić to również w sukience, kapeluszu i szpilkach. Wobec tego was zachęcamy nasze drogie Masowiczki, abyście wyciągnęły z szaf najładniejsze kreacje i wzięły udział w tym przejeździe. Pokażmy wszystkim najpiękniejszą odsłonę jazdy na rowerze! Przejazd zakończy się ogniskiem w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku. Tam wybierzemy Rowerową Miss Lata. Prowiant każdy organizuje we własnym zakresie.

Z powodu ograniczeń frekwencji prosimy o wcześniejsze zapisanie się pod linkiem: https://b4sportonline.pl/bydgoska_masa…/registration/4647 

Serdecznie zapraszamy!

Dojazd do pracy na rowerze w sukience? Żaden problem!
© Bydgoska Masa Krytyczna
Przewiń do góry