Bydgoska Masa Krytyczna - 90. rocznica urodzin Jerzego Sulimy-Kamińskiego

Kwietniowa BMK ku pamięci Jerzego Sulimy-Kamińskiego

Kwietniową Bydgoską Masą Krytyczną włączamy się w obchody 90. rocznicy urodzin Jerzego Sulimy-Kamińskiego. Chcemy także zmotywować najmłodszych Masowiczów do aktywnego udziału w Rowerowym Maju.

Głównym celem BMK jest walka o lepszą infrastrukturę rowerową, ale włączamy się również w wydarzenia związane z naszym miastem. Kwietniowy przejazd będzie częścią obchodów rocznicy urodzin autora „Mostu Królowej Jadwigi”. Powieść ta jest najbardziej znanym polskim dziełem pokazującym życie w grodzie nad Brdą, ale nie jest to oczywiście jego jedyna książka. Trasa kwietniowej BMK zostanie poprowadzona ulicami, z którymi był związany Jerzy Sulima-Kamiński – Skargi, Dworcową, Rycerską, Zygmunta Augusta i oczywiście ulicą Królowej Jadwigi. Na BMK będziemy nie po raz pierwszy gościć Elżbietę Kamińską-Zielińską, która przybliży postać swojego Ojca. Przejazd zakończymy w Myślęcinku ogniskiem, gdzie zorganizujemy konkurs, w którym do zdobycia będą powieści pisane piórem Sulimy. Kiełbaski każdy organizuje we własnym zakresie.

Kwietniowa BMK odbędzie się też chwilę przed rozpoczęciem kampanii Rowerowy Maj. Bydgoszcz po raz pierwszy startuje w jej akcji i gorąco liczymy, że nasi najmłodsi Masowicze aktywnie będą w niej uczestniczyć. Spotykamy się 27 kwietnia o godz. 18 na Starym Rynku. Przypominamy, że na BMK nie obowiązują zapisy, wystarczy wsiąść na rower i dołączyć do nas. Do zobaczenia!

Trasa BMK

Przewiń do góry