Współpracujemy z

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dyskusje z forum

 • PRZENIESIONY: 001 - Łuczniczka
  Ten wątek został przeniesiony do Zespół ds Polityki Rowerowej.https://forumrowerowe.bydgoszcz.pl/index.php?topic=3039.0
 • Odp: Przejeżdżanie przez pasy
  Wątek trochę stary ... Ale może inni będą szukać odpowiedzi. Jednoznacznie należy przeprowadzać. Policjanci reagują różnie, ale ja parę razy osobiście widziałem jak ludzie dostawali za to pouczenia. Tak samo jest z jazdą po chodniku. Chociaż ten 2gi temat jest bardziej "skomplikowany".
 • BRA reinkarnacja
  "Konsorcjum firm Kabit i Mega Sonic z Warszawy wygrało przetarg na obsługę i rozbudowę Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego na lata 2018-2020.Najważniejszym elementem rozstrzygniętego przetargu na BRA jest rozbudowa systemu. W jego ramach uruchomionych zostanie 16 nowych stacji - aż dwanaście powstać ma w Fordonie. Po rozbudowie BRA liczyć będzie 51 stacji, 765 terminali do mocowania rowerów oraz 550 nowych pojazdów."http://bydgoszcz24.pl/pl/11_wiadomosci/16620_bydgoskim_rowerem_aglomeracyjnym_zajmie_sie_konsorcjum_firm_kabit_i_mega_sonic_z_warszawy.html
 • Odp: Rower z Decathlonu czy Northec
  Obecnie posiadam drugi rower z decathlonu . Na początku miałem RockRider 5.3 , na pokładzie były hamulce tarczowe mechaniczne i tylna przerzutka SRAM X5 , zrobiłem nim ponad 9000km i nic sie nie działo oprócz peknietego haka przerzutki co zakończyło moją przygodę z tym modelem. Obecnie mam RockRider 560 przerzutki SRAM X5 2x10 i hamulce Tektro, amorek RockShox . W "rowerowym" za podobny sprzęt ale z naklejką Kross, Giant itp wołali ponad 5000 zł a w decathlonie za 2999zł . Po co przepłacać za markę jak można mieć to samo za mniejszą cenę. Zastanawiałem sie czy to nie jakiś bubel ale pracownik w decathlonie zapytany skąd taka różnica w cenie ,mówił że oni tych rowerów w setkach sprzedają wiec ceny części mają mniejsze co dla mnie ma sens, wątpie aby w sklepie rowerowym codziennie sprzedali tyle rowerów co w decathlonie. Ja tam POLECAM!
 • Odp: Rower z Decathlonu czy Northec
  skoro jesteśmy przy decathlonie to czy ktoś z Was miał okazje przetestować ich "osobistą" markę B'twin? Ostatnio oglądałem filmik o ich fabryce we Francji i jestem pod wrażeniem! Jestem ciekaw jak w praktyce te rowerki się spisują. Jak ma ktoś jakieś doświadczenie to piszcie proszę

Szukaj

Polub nas :-)

FAQ Email

pytania o przejazd rowerowy ...czyli najczęściej zadawane pytania

Dokąd jedziecie?

Pytanie powinno brzmieć nie "dokąd", tylko "którędy i dlaczego?". Jedziemy wcześniej ustaloną trasą za osobami porządkowymi i radiowozem. Jest wcześniej ustalana ona przez członków stowarzyszenia i zgłaszana do Urzędu Miasta w celu legalizacji przejazdu. Trasa nie może być za długa, aby każdy bez względu na posiadany rower, wiek czy formę był w stanie ją przejechać, dlatego nigdy nie przekracza 20 km. Trasa w trudnych warunkach atmosferycznych może być skrócona.

Jaki muszę mieć rower?

Sprawny - to jedyne wymaganie, może być to używany rower za 30zł, może też być wyczynowy... zupełnie dowolny byle tylko jeździł i posiadał hamulce. W przypadku, gdy robi się ciemno należy koniecznie posiadać oświetlenie.

Kto może z Wami jechać?

Każdy bez względu na formę, sprzęt. Nowy uczestnik powinien zapoznać się z regulaminem. Tylko osoby które się zgadzają z regulaminem mogą uczestniczyć w przejeździe.

Jak szybko jedziecie?

Tak, aby każdy zdążył, prędkości zwykle są w okolicach 10-15km/h czyli bardzo spokojne. Nikogo nie pozostawimy w tyle, bo peleton zamyka zazwyczaj radiowóz.

Czy przejazdy masy są legalne?

Przejazdy organizowane są cały rok, są oficjalnie zgłoszone i odbywają się przy współpracy z Policją i Strażą Miejską.

Kto jest organizatorem?

Organizatorem zalegalizowanych przejazdów jest Stowarzyszenia Bydgoska Masa Krytyczna. Składa się ono głównie z ludzi, dla których poruszanie się na rowerze jest codziennością i chcą do tego zwyczaju przekonać jak największą ilość osób.

Po co regulamin przejazdu?

Regulamin jest potrzebny, aby masa nie była chaotycznym i anarchistycznym tworem. Przejazdy są legalizowane, dokumenty są składane przez konkretne osoby, które podpisują się w nich bezinteresownie jako organizator - dlatego potrzebny jest regulamin, aby określić na jakich zasadach się poruszamy, by organizator w przypadku problemów nie był obwiniany za całą grupę. Każdy z uczestników odpowiada za siebie i za pozostałych - jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Regulamin przejazdu znajdziesz na stronie masa.bydgoszcz.pl

Jak mogę pomóc?

Odezwij się do nas ;-) na forum: http://masa.bydgoszcz.pl/forum lub poprzez e-mail:
kontaktmasa.bydgoszcz.pl wspólnie ustalimy w czym możesz zadziałać.

Czy to jest rajd?

Nie to nie jest rajd, nie jest to wyścig, nie są to zawody, jest to Masa Krytyczna czyli wspólne przejechanie i zaznaczenie swojej obecności, jesteśmy po prostu częścią ruchu ulicznego, który zwykle przytłacza rowerzystę, jednak w grupie jest zupełnie inaczej.

Dlaczego każda Masa zaczyna się w piątek o 18:00?

Było kilka prób rozpoczynania Masy o różnych godzinach, jednak najlepsza okazała się właśnie 18:00 w piątek:
- ludzie w ciągu tygodnia pracują, uczą się itd większość z nich kończy o 14...16,
- wiele osób także pracuje do 18-tej jednak zawsze czekamy kilka...naście minut (w zależności od pogody) wiec mogą także oni dojechać,
- większość wszystkich Mas Krytycznych na całym świecie odbywa się właśnie o 18:00  (pełna lista http://critical-mass.info/ ),
- można próbować zmieniać godzinę, jednak dzięki temu, że godzina i data jest stała każdy wiem że gdy przybędzie w tym czasie pod HSW Łuczniczka będzie uczestnikiem Masy, bez różnicy czy za miesiąc, czy za rok.

Czy na każdym przejeździe jest obstawa?

Przejazdy są zabezpieczane przez obstawę w pomarańczowych kamizelkach, policję, straż miejską oraz ratownika medycznego.

Ile to kosztuje?

Uczestnictwo w przejazdach Masy są bezpłatne. Nie działamy dla zysku, jeśli jednak chcesz nam pomóc możesz wpłacić dowolną kwotę na cele statutowe na nasze konto.

Masz jeszcze inne pytania ? Śmiało pytaj :-)

 

comments