Powrót BRA coraz bliżej

Pogoda pokrzyżowała plany i mieszkańcy naszego miasta nie mogą jeszcze korzystać z Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. W ciągu tygodnia powinno to jednak się zmienić.

Druga edycja Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego nie ma razie szczęścia. Najpierw, jeszcze przed podpisaniem umowy, wycofała się firma, która wygrała przetarg na obsługę systemu w latach 2018 – 2020. Miasto zawarło ostatecznie porozumienie z firmą BikeU, która była odpowiedzialna za funkcjonowanie systemu w poprzednich latach. Start drugiej odsłony systemu był planowany na 1 marca, ale warunki atmosferyczne nie pozwoliły na zainstalowanie nowych stacji.

BikeU nie podało dokładnej daty uruchomienia systemu, ale prowadzone prace dają nadzieję na to, że BRA ruszy już w przyszłym tygodniu. Obecnie jest już zamontowanych większość z 53 stacji. Przypomnijmy, że system został poszerzony o 16 nowych stacji i nie jest to koniec rozwoju w tej edycji. Miasto planuje bowiem zwiększenie liczby stacji jeszcze przed 2020 roku, m.in. na przebudowywanej ulicy Grunwaldzkiej.

Przewiń do góry