Przetarg na Grunwaldzką unieważniony

Pod znakiem zapytania stanęła budowa infrastruktury rowerowej na ulicy Grunwaldzkiej. ZDMiKP musiał unieważnić pierwszy przetarg.

Budowa ulicy Grunwaldzkiej jest największą inwestycją związaną z infrastrukturą rowerową zapowiedzianą w 2018 roku. Jej zakres objął odcinek od ulicy Kraszewskiego do ronda Grunwaldzkiego. Wzdłuż tej arterii zostanie poprowadzona wydzielona droga rowerowa, z wyjątkiem południowej strony, gdzie rowerzyści będą poruszać się jezdnią serwisowa. Nowa droga rowerowa ma połączyć istniejącą już infrastrukturę z planowaną inwestycją wokół ronda Grunwaldzkiego, wzdłuż ulicy Kruszwickiej i Focha.

Inwestycja pierwotnie miała ruszyć już w zeszłym roku i zostać zakończona w 2018 roku. Przetarg ogłoszony przez Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy zakończył się jednak fiaskiem. Miasto planowało na tę inwestycję przeznaczyć 6,6 mln zł, a najtańsza oferta opiewa na kwotę wyższą o 3,3 mln zł. Wprawdzie w przetargu pojawiła się jeszcze tańsza oferta – 8,7 mln zł, ale na jej przyjęcie musiałaby zgodzić się Rada Miasta. Wykonawca nie zgodził się jednak na wydłużanie czasu realizacji oferty i zrezygnował z wykonania tej inwestycji.

ZDMiKP przygotowuje się obecnie do kolejnego przetargu, ale szanse na zakończenie tej inwestycji w 2018 roku są znikome.

Przewiń do góry