Współpracujemy z

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dyskusje z forum

 • Odp: Rower dla kobiety
  I am very happy to have the opportunity to read this useful content.
 • Odp: Premium Rush, Ride like hell - film o kurierach rowerowych
  I feel that this is a very good content. I like it very much because it is very useful.
 • Odśnieżanie dróg rowerowych 2018
  Odśnieżanie dróg rowerowych i chodników - stan na dziś. Ostatnie zdjęcie to chodnik przy ul. Solskiego (nigdy nie jest odśnieżany)Jedyny ratunek w ociepleniu klimatu
 • Odp: Malowanie roweru - sprayplast
  Pozbądź się starego lakieru – po rozkręceniu roweru należy pozbyć się starej powłoki lakierniczej. Zetrzyj ją papierem ściernym. Praca ta wymaga dokładności, jest czasochłonna i męcząca. Jednak dołóż wszelkich starań aby wykonać ją jak najdokładniej. W sklepach można kupić specjalne środki tzw. ściągacze starego lakieru. Ramę maluje się takim produktem, a po kilku minutach ściąga się stary lakier szpachelką. Środek taki w cale nie ułatwia pracy. Przed malowaniem możesz także naprawić niedoskonałości ramy. Wszelkiego rodzaju wgniecenia zamaskuj używając szpachli samochodowej. Gdy jest już wszystko gotowe odtłuść wszystkie elementy, które chcesz pomalować. Możesz do tego wykorzystać benzynę ekstrakcyjną, rozpuszczalnik, czy płyn „Ludwik” rozpuszczony w wodzie.Nałóż podkład – gdy rama jest już odpowiednio przygotowana do malowania przychodzi kolej na nałożenie podkładu. Pamiętaj o odpowiednim jego doborze. Do jasnego koloru bazowego wybierz równie jasny podkład i odwrotnie do ciemnej bazy zastosuj ciemny pod...
 • Odp: Rower jako sposób na odchudzanie
  Bardzo popieram taką jazdę, ale nie zrozum mnie źle – to zabija przyjemność. To znaczy, jeśli jazdę na rowerze traktujesz jako narzędzie do odchudzenia: Dziś 60 kilometrów, jutro 40 kilometrów, pojutrze regeneracja, następnie 100 kilometrów itd. Masz ścisły plan i się go trzymasz – efekty z pewnością się pojawią. Jednak trzeba sobie zostawić margines przyjemności. Niekoniecznie jechać dla planu, ale by po prostu zobaczyć ciekawe miejsce.

Szukaj

Polub nas :-)

List otwarty do kierowców Email

Szanowni Kierowcy,

Zdajemy sobie sprawę z trudności, jakie napotykacie podczas poruszaniu się po bydgoskich ulicach. Stają Wam na drodze liczne przeciwności takie jak zakorkowane ulice, trudności w parkowaniu na ciasnych uliczkach, niewystarczająca ilość miejsc parkingowych na osiedlach mieszkaniowych, dziury w jezdni i wiele innych, z którymi się, na co dzień zmagacie. Rosnące koszty użytkowania i utrzymania samochodów także poważnie utrudniają życie. Doskonale to wszystko rozumiemy, gdyż wielu z nas rowerzystów jest także kierowcami. Rozumiemy, że nie do każdej podróży rower jest najodpowiedniejszy, dlatego wielu z Was(nas) używa samochodów.

Zależy nam jednak, by rozumiano sytuację użytkowników rowerów, którym niemal każdy z nas i Was jest! Wybieramy w wielu zastosowaniach naszym zdaniem najlepszy środek transportu, używamy go w tych samych sytuacjach, w jakich Wy używacie samochodu: jeździmy do pracy, do szkoły, na zakupy, na ważne spotkanie, itd. Zachowanie w zgodzie z prawem wymusza na nas jazdę drogami rowerowymi lub ulicą – tą samą, po której poruszacie się Wy. Zdajemy sobie sprawę, że jazda wypełnioną po brzegi ul. Fordońską, Wojska Polskiego czy Jagiellońską jest utrapieniem zarówno dla użytkowników rowerów jak i samochodów. Jednak nie mamy innej możliwości – brak dróg rowerowych przy ruchliwych ulicach Bydgoszczy zmusza nas do poruszania się szosą. Większość fragmentów dróg rowerowych jest nieodśnieżana. Istniejące w wielu miejscach kilkusetmetrowe urywki dróg rowerowych nie prowadzą donikąd, bo nie da się nimi nigdzie dojechać. Brak jest także zjazdów i wjazdów na nie, dlatego nimi się nie poruszamy.
Zgłaszamy potrzebę budowy dróg rowerowych przy ruchliwych ulicach miasta, ale władze samorządowe nie widzą wyraźnie tego problemu. Próbujemy zwrócić uwagę na problem braku dróg rowerowych przy głównych arteriach komunikacyjnych, m.in. poprzez organizowane “Masy Krytyczne”, pisma kierowane do Urzędu Miasta czy też inne akcje. Władze miasta niestety pozostają na nasz głos często niewzruszone, dlatego długo jeszcze będziemy zmuszeni do poruszania się ulicami między samochodami kierowanymi przez Was. Dlatego prosimy: zwracajcie na nas uwagę, nie zabijajcie nas na ulicach, my naprawdę wolelibyśmy korzystać z dróg rowerowych, a nie walczyć o przeżycie na ruchliwych ulicach. Jednak dróg rowerowych rozwiązujących problemy dojazdu z wielu ważnych punktów miasta po prostu nie ma, nie ma też ich w planach, więc nie można się spodziewać zmiany tego stanu rzeczy jeszcze przez wiele lat.
Wybaczcie, ale nie mamy innego wyjścia jak jeździć między samochodami.

 

 

Rowerzyści skupieni wokół
Bydgoskiej Masy Krytycznej

 

comments