Fordońska Masa Krytyczna 2024

Fordońska Masa Krytyczna 2024

Bydgoska Masa Krytyczna oraz Decathlon Fordon zapraszają 31 maja na przejazd do największej dzielnicy naszego miasta pn. “Fordońska Masa Krytyczna 2024”.

Pomimo tego, że od najbardziej oddalonych zakątków Fordonu do centrum Bydgoszczy dystans wynosi ponad 15 km, to nie brakuje osób, które codziennie pokonują tę trasę w drodze do pracy. W związku z tym będziemy do skutku przypominać włodarzom Bydgoszczy o konieczności utworzenia spójnej infrastruktury rowerowej łączącej centrum miasta z Fordonem. Porządna droga rowerowa z pewnością poprawi komfort i bezpieczeństwo rowerzystów, a jednocześnie wpłynie na zwiększenie liczby osób poruszających się na jednośladach.

Do współpracy w majowym przejeździe Bydgoskiej Masy Krytycznej tak samo jak w zeszłym roku dołączył sklep Decathlon, który prowadzi kampanię pod hasłem #TAK DLA ROWEROTERAPII, która ma na celu zwrócenie uwagi, że codzienna jazda na rowerze pozytywnie wpłynie na dobrą formę psychiczną i fizyczną. Na rowerze spalimy kalorie, zredukujemy zły cholesterol, a także obniżymy ryzyko chorób serca i płuc. Dodatkowo, wzmocnimy też nasze mięśnie oraz zadbamy o zgrabną sylwetkę.

Na mecie przejazdu​,​ który zakończymy na parkingu Decathlon Fordon będą czekały regeneracyjne upominki oraz konkursy z nagrodami. Będzie można również skorzystać z usług serwisu rowerowego w sklepie.

Fordońska Masa Krytyczna 2024
Start: Stary Rynek (parking przed ratuszem), godz. 18:00
Meta: Decathlon Fordon
Dystans: 15 km
Tempo: 10-12 km/h
Wstęp: bezpłatny

Przewiń na górę