Inauguracja sezonu turystycznego

Sezon turystyczny czas zacząć! Klub Turystyki Rowerowej „Masa Turystyczna” oraz Stowarzyszenie Bydgoska Masa Krytyczna serdecznie zapraszają 8 kwietnia na oficjalne otwarcie sezonu. Pojedziemy ulubioną drogą bydgoszczan, prowadzącą do Koronowa przez legendarny „gumisiowy” mostek kolejki wąskotorowej. 

Stamtąd udamy się Romanowa, gdzie dzięki gościnności Michała Tazbira spotkamy się przy ognisku i kiełbasce w porcie Tazbirowo.

Dystans: 60 km
Tempo: turystyczne ok. 17 km/h (na prostych odcinkach nie zwalniamy poniżej 15 km/h).
Zbiórka: 8.04.2018, godz. 9:00, przed Multikinem przy ul. Focha
Planowany powrót: godz. 17:00
Wpisowe: 5 zł (obejmujące ubezpieczenie, kiełbaskę oraz numer startowy) – wniesienie opłaty wpisowej jest warunkiem udziału wzięcia w wycieczce. Opłaty można uiścić metodą online przy zapisaniu się poprzez nasz formularz. W przypadku pojawienia się problemów, prosimy o kontakt. 

Do kogo adresowana jest ta wycieczka? Do wszystkich pasjonatów turystyki rowerowej, a w szczególności do osób, które jeszcze nie przekonały się do tej rodzaju aktywności. Droga do Koronowa jest bardzo urokliwa, a przede wszystkim – bezpieczna, bo niemal w całości prowadzi infrastrukturą rowerową. Dystans jest przeznaczony dla osób początkujących, a nawet jeżeli komuś zabraknie sił, to może liczyć na nasze wsparcie i motywację Biorąc udział w naszej wycieczce zgadzacie się z regulaminem i poświadczacie to swoim podpisem.

Powrót planujemy wspólny, ale jeżeli ktoś będzie chciał jechać do Bydgoszczy indywidualnie, to po zgłoszeniu do organizatora, będzie taka możliwość.

KTR „Masa Turystyczna” organizuje w ciągu roku kilkadziesiąt takich wyjazdów, ale większość z nich ze względów bezpieczeństwa jest adresowana wyłącznie do członków Klubu. Ta inauguracja będzie też okazją do sprawdzenia jak wyglądają nasze imprezy. W trakcie wycieczki udzielimy również informacji o tym, aby stać się członkiem naszego Klubu.

Przewiń na górę