Masa Turystyczna czeka na Ciebie

Chociaż w Bydgoszczy nie brakuje turystycznych klubów rowerowych, to popyt na taki rodzaj aktywności ciągle rośnie. Przy Bydgoskiej Masie Krytycznej, w ramach struktur PTTK, zawiązał się Klub Turystyki Rowerowej „Masa Turystyczna”.

2017 rok był swoistym przełomem, bo Bydgoszcz zajęła trzecie miejsce w European Cycling Challenge. Pokazało to, jaki potencjał drzemie w bydgoskich rowerzystach. Urząd Miasta we współpracy ze Stowarzyszeniem Bydgoska Masa Krytyczna przygotował w ramach ECC kilka dłuższych wycieczek. Kilkadziesiąt osób odwiedziło Koronowo, Nakło czy Piecki. SBMK już wcześniej organizowało z powodzeniem takie imprezy i stąd zrodził się pomysł powstania KTR „Masa Turystyczna”.

Klub powstał na bazie osób uczestniczących w przejazdach BMK, z wykorzystaniem doświadczenia PTTK. Obecnie „Masa Turystyczna” zrzesza ponad 40 członków, ale cały czas zaprasza w swoje szeregi. Warunki przystąpienia są proste – chęć spróbowania swoich sił na w obszarze turystyki rowerowej oraz przestrzeganie statutu PTTK. Nie jest to darmowa przyjemność, bo nowi członkowie wnoszą opłatę w wysokości 72 zł, ale w zamian otrzymują całoroczne ubezpieczenie i przede wszystkim – możliwość udziału we wszystkich wycieczkach. Klub dba też o rozwój swoich członków – za nimi już szkolenie z pierwszej pomocy i kierowania ruchem.

Jak przystąpić do Klubu? Najprostszą drogą jest kontakt przez FB BMK. Więcej informacji można zdobyć też podczas przejazdów BMK od członków Zarządu Klubu – Jacka „Gumisia”, Sebastiana (z megafonem), Tomka (z aparatem) lub Piotra (flagowego na hulajnodze).

Przewiń na górę