Postaw stojak z BMK 2024!

W piątek, 23 lutego o godzinie 18:00 wyruszamy ze Starego Rynku na kolejny przejazd Bydgoskiej Masy Krytycznej! Tym razem będziemy Was zachęcać do udziału w konsultacjach społecznych hasłem “Postaw stojak z BMK!

Infrastruktura rowerowa to nie tylko drogi rowerowe, ale wiele innych elementów, w tym stojaki. Ich liczba w Bydgoszczy systematycznie rośnie, ale obecnie trudno mówić o zapewnieniu wszystkich potrzeb. Przekonaliśmy władze Miasta o konieczności powtórzenia akcji, w ramach której to mieszkańcy mogą zdecydować, gdzie mają stanąć stojaki. Czas na przesłanie swojej opinii mija 28 lutego. Ankietę można wypełnić na stronie Urzędu Miasta.

Do udziału w tej akcji będziemy Was namawiać podczas lutowej BMK, ale oczywiście głównym akcentem naszego spotkania będzie przejazd rowerowy. Chcemy pokazać mieszkańcom i samorządowcom rosnące potrzeby bydgoskich cyklistów, których na naszych ulicach jest coraz więcej!

Tematem lutowego przejazdu będą konsultacje społeczne dotyczące zlokalizowania nowych stojaków rowerowych. Wspólnie przejedziemy ulicami Bydgoszczy, pokazując jak ważna jest dla nas infrastruktura rowerowa, i jak liczna jest społeczność rowerzystów w naszym mieście.

Dzięki naszej współpracy z Aktywne Miasta każdy kto wykona tego dnia trening rowerowy między godziną 18:00 a 20:00 otrzyma w apce odznakę!

Zachęcamy wszystkich do udziału w przejeździe i do wzięcia udziału w konsultacjach! Wasze głosy są bardzo ważne! Pamiętajcie o obowiązkowym oświetleniu.

Postaw Stojak z BMK 2024!
Start: Stary Rynek (parking przed ratuszem), godz. 18:00
Dystans: 11 km
Tempo: 10-12 km/h
Wstęp: bezpłatny

Przewiń na górę