Wybieram rower

Wybieram rower!

Wybieram rower! W ostatni piątek miesiąca, 29 marca zapraszamy na kolejną edycję Bydgoskiej Masy Krytycznej. Tym razem naszym głównym tematem będzie zachęcanie do udziału w wyborach samorządowych oraz rozbudowa dróg rowerowych na osiedlu Piaski.

To będzie doskonała okazja, aby podkreślić znaczenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym poprzez udział w wyborach. Nasze decyzje wpływają na kształt naszego miasta, dlatego ważne jest, abyśmy głosowali na osoby, które wspierają rozwój infrastruktury rowerowej oraz dbają o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, niezależnie od tego, czy podróżują pieszo, rowerem czy samochodem. Niezmiennie osobą, którą możemy w ten sposób polecić jest założyciel naszego Stowarzyszenia, Wojciech Bulanda (okręg 1, lista 3, poz. 4).

Wybieram rower - Wojciech Bulanda

Chcemy również zwrócić uwagę na potrzebę rozbudowy dróg rowerowych na osiedlu Piaski. W zeszłym roku, w ramach przebudowy ulicy Smukalskiej, powstała tam piękna droga rowerowa. Obszar inwestycji nie objął jednak całej tej ulicy i wciąż brakuje bezpiecznego Piasków z Jachcicami. 1,5-kilometrowy odcinek między ulicami Błądzimską a Szumowskiego nie ma nawet pobocza. Mieszkańcy osiedla Piaski rozpoczęli działania o dokończenie tego odcinka i chcemy ich wesprzeć piątkowym przejazdem, dlatego trasa poprowadzi właśnie przez te osiedla.

Wybieram rower - Piaski

Dołącz do naszej Masy Krytycznej, aby wspólnie pokazać, jak ważna jest kwestia rozwoju infrastruktury rowerowej i zaangażowania społecznego w decyzje dotyczące naszego miasta. Spotykamy się w piątek, 29 marca o godz. 18:00 na Starym Rynku. Przejazd jest zalegalizowany i zabezpieczany przez Policję. Przypominamy o obowiązkowym oświetleniu. Do zobaczenia!

Wybieram rower!
Start: Stary Rynek (parking przed ratuszem), godz. 18:00
Dystans: 20 km
Tempo: 10-12 km/h
Wstęp: bezpłatny

Przewiń na górę