Zbiórka rowerów dla Ukrainy

Zbiórka rowerów dla gości z Ukrainy

Minął już niemal miesiąc od rozpoczęcia wojny na Ukrainie. W tym czasie udało się znaleźć tymczasowe miejsce zamieszkania dla wielu osób przybyłych z ogarniętych wojną terenów. Właśnie dla nich rozpoczynamy zbiórkę rowerów.

Niespełna miesiąc temu organizowaliśmy przejazd Bydgoskiej Masy Krytycznej pod hasłem “Solidarni z Ukrainą” mając nadzieję, że konflikt ten zakończy się jak najszybciej. Niestety okazuje się, że do osiągnięcia porozumienia i zakończenia wojny jeszcze daleka droga. W związku z tym każdego dnia do Polski przybywają tysiące uchodźców. Większość z nich ma przy sobie najwyżej jedną czy dwie walizki najpotrzebniejszych przyborów, a co za tym idzie potrzebne jest praktycznie wszystko, począwszy od ubrań czy środków higienicznych. Ukraińcy, którzy trafiają do Bydgoszczy, są lokowani u osób udostępniających swoje mieszkania, ale nie tylko w mieście. Część osób trafia do mniejszych miejscowości, gdzie transport publiczny nie funkcjonuje, a gospodarz nie zawsze jest w stanie zapewnić transport. Właśnie dla takich osób rozpoczynamy zbiórkę rowerów, aby pomóc gościom z Ukrainy w realizacji podstawowych potrzeb komunikacyjnych.

Dostaliśmy zgłoszenie o trzech Ukrainkach, które trafiły właśnie do mniejszej miejscowości położonej kilkanaście kilometrów od Bydgoszczy. Poszukujemy dla nich trzech rowerów. Może macie w swoich piwnicach rowery, których nie używacie, a które mogą posłużyć jeszcze innym osobom – do dojazdu do sklepu czy w poszukiwaniu pracy. Powinny być one sprawne albo wymagające małych napraw takich jak wymiana dętki czy podstawowa regulacja. Zdajemy sobie sprawę, że potrzebnych będzie więcej jednośladów, więc liczymy na wasze dobre serca ❤️.

Jeśli są wśród Was osoby, które mogą przekazać taki, rower to prosimy o kontakt pod adresem e-mail: kontakt@masa.bydgoszcz.pl lub przez nasz fanpage. Prosimy o krótki opis roweru, podanie adresu odbioru (można je również dostarczyć do serwisu stacjonarnego Przedsiębiorstwa rowerowego przy ul. Leszczyna 17) i numeru telefonu. Z góry dziękujemy za włączenie się do tej akcji!

Przewiń do góry