Halloweenowa Masa Krytyczna 2023

27 października odbędzie się Halloweenowa Masa Krytyczna 2023, a przejazd po raz ostatni w tym roku zakończy się przy ognisku w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku “Myślęcinek”.

BMK świeci przykładem!

Wrześniowa Bydgoska Masa Krytyczna upłynie pod znakiem edukacji. 29 września przypomnimy najważniejsze zasady dotyczące prawidłowego oświetlenia roweru. Zauważyliście ostatnio nieoświetlonego rowerzystę? My tak, chociaż paradoksalnie odpowiedź „nie” jest bliższa prawdy… bo cyklista bez oświetlenia jest niewidoczny! Za oknem jesień, dni stają się krótsze, a my obserwujemy rokrocznie powtarzający się problem „batmanów” przemykających przez nasze Miasto. […]

Biała Masa Krytyczna 2023

Sierpniowy przejazd Bydgoskiej Masy Krytycznej będzie poświęcony śp. Adamowi Sztejce, współinicjatorowi BMK. Naszą uwagę kierujemy też w stronę innych rowerzystów, którzy giną na polskich drogach. „Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci” – te słowa Wisławy Szymborskiej są nam wszystkim bliskie, kiedy myślimy o Adamie i o wydarzeniach sprzed 19 lat. To właśnie […]

Kobieca Masa Krytyczna

Jak co roku, tak i w tym, w lipcu odbędzie się Kobieca Masa Krytyczna 2023. W tym miesiącu Panie pokażą nam, że na rower nie trzeba wsiadać tylko w stroju sportowym!

BMK na zakończenie RSP

Bydgoska Masa Krytyczna i Nocny Rajd będą ostatnimi akcentami rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. 30 czerwca zapraszamy na aż dwa przejazdy rowerowe.

Przewiń na górę