Bydgoska Masa Krytyczna - Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny

BMK jedzie do BPPT

Majowa Bydgoska Masa Krytyczna będzie nieco różniła się od innych przejazdów, bo zakończymy ją w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym. Chcemy w ten sposób zachęcić bydgoszczan do korzystania z rowerów w drodze do pracy.

BPPT jest dla wielu bydgoszczan poruszających się na rowerze miejscem rekreacji, ze względu na dobrą infrastrukturę rowerową, ale przede wszystkim jest to miejsce pracy dla kilku tysięcy osób. Na terenie Parku mieści się ponad 50 firm, do których codziennie docierają pracownicy z całego regionu. Jednym z celów Bydgoskiej Masy Krytycznej jest promocja ruchu rowerowego i w maju szczególny nacisk położymy na dojazdy do pracy.

Na ten przejazd zapraszamy w piątek, 25 maja. Ruszamy tradycyjnie o godz. 18 ze Starego Rynku. Pierwsze 250 osób, które pojawi się na starcie otrzyma worki sportowe na plecy. Natomiast na zakończenie naszej akcji zapraszamy na ognisko z kiełbaskami przygotowane przez BPPT. Przejazd jest zalegalizowany i zabezpieczany przez Policję. Do zobaczenia!

Przewiń na górę