Bydgoska Masa Krytyczna pod znakiem BBO

Bydgoska Masa Krytyczna pod znakiem BBO

Bydgoska Masa Krytyczna stawia na wybory mieszkańców! W listopadzie Bydgoska Masa Krytyczna odbędzie się pod znakiem BBO.

Mieszkańcy Bydgoszczy i nie tylko od 15 listopada do 15 grudnia mogą oddawać głosy na zgłoszone wcześniej projekty inwestycji. Są to mniejsze inicjatywy, ale i pomysły pochłaniające kilkaset tysięcy złotych. Na tej liście nie mogło zabraknąć projektów związanych z szeroko pojętym ruchem drogowym. Jako Stowarzyszenie Bydgoska Masa Krytyczna zgłosiliśmy dwa projekty:

  • 500 stojaków rowerowych (projekt ponadosiedlowy nr 232)
  • budowa kolejnego fragmentu drogi rowerowej wzdłuż Al. Powstańców Wielkopolskich (projekt osiedlowy Bielawy nr 695)

Wyselekcjonowaliśmy również inne prorowerowe inwestycje, które wymieniamy w naszym zestawieniu.

Chcąc Wam ułatwić oddanie głosu, zaprosiliśmy na piątkowy przejazd pracowników Biura Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Bydgoszczy. W godz. 17:30 – 18:00 będziecie mogli oddać głos na rekomendowane przez nas inwestycje albo każdą inną, która zdobędzie Wasze uznanie.

Spotykamy się w piątek, 25 listopada na parkingu przed ratuszem od strony Starego Rynku. Stamtąd wyruszymy na bydgoskie ulice, aby zamanifestować obecność rowerzystów w ruchu ulicznym. Przypominamy o obowiązkowym oświetleniu. Przejazd będzie zabezpieczany przez Policję. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!

Bydgoska Masa Krytyczna pod znakiem BBO
Start: Stary Rynek (parking przed ratuszem), godz. 18:00
Dystans i trasa: 15 km
Tempo: 10-12 km/h
Wstęp: bezpłatny

Przewiń na górę