Fordońska Masa Krytyczna razem z Decathlon

Fordońska Masa Krytyczna razem z Decathlon

Fordońska Masa Krytyczna razem z Decathlon! Takiej współpracy w naszych comiesięcznych przejazdach jeszcze nie było. 26 maja zapraszamy na przejazd do największej dzielnicy Bydgoszczy.

Z Fordonu do centrum miasta nadal brakuje spójnej infrastruktury rowerowej. Stan dróg rowerowych w samym Fordonie również pozostawia wiele do życzenia, ale powoli sytuacja się poprawia. Z każdym rokiem przybywa kolejnych odcinków dróg rowerowych m.in. przy ulicy Andersa czy też nad Wisłą w Starym Fordonie. W planach jest również budowa Wielkiej Pętli Fordonu, której kolejne odcinki cieszą się dużą popularnością podczas głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski, czy też kładki wzdłuż ulicy Fordońskiej na wysokości ulicy Sochaczewskiej. Nadal jednak pozostaje wiele do zrobienia, jak chociażby remont istniejących ciągów rowerowych, które swoje lata świetności mają już dawno za sobą, czy też wyczekiwane przez wielu fordoniaków połączenie z drogą dla rowerów wzdłuż ulicy Sudeckiej. Nasz przejazd ma przypomnieć władzom miasta, że w tej dzielnicy również mieszkają rowerzyści, którzy czekają na poprawę warunków jazdy.

Oprócz przejazdu przez Fordon chcemy pokazać, że panuje tu niespotykana nigdzie indziej atmosfera, gdyż mieszkańcy jak i przedsiębiorcy największej dzielnicy miasta identyfikują się ze swoją “małą ojczyzną” i potrafią się integrować. Do współpracy w majowym przejeździe Bydgoskiej Masy Krytycznej zaprosiliśmy, sklep Decathlon Fordon, a jego pracownicy z entuzjazmem przyjęli naszą propozycję. Tym samym mamy przyjemność zaprosić Państwa na wyjątkowy przejazd, który zakończymy na parkingu sklepu Decathlon. Na wszystkich uczestników naszego przejazdu będą czekały drobne upominki oraz gry sportowe z nagrodami.

W ostatni piątek maja wyruszymy o godz. 18:00 ze Starego Rynku i udamy się do Fordonu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby dołączyć do nas na trasie naszego przejazdu. Dokładną trasę znajdą Państwo poniżej. Do zobaczenia!

Fordońska Masa Krytyczna razem z Decathlon
Start: Stary Rynek, godz. 18:00
Tempo: 10-12 km/h
Wstęp: bezpłatny

Przewiń na górę