Halloweenowa Masa Krytyczna 2021

Halloweenowa Masa Krytyczna 2021

29 października o godz. 18:00 ze Starego Rynku w Bydgoszczy wyruszy Halloweenowa Masa Krytyczna, a razem z nią kolorowy peleton rowerzystów. Bydgoska Masa Krytyczna walczy o poprawę infrastruktury rowerowej, ale potrafi się też bawić.

Halloweenowa Masa Krytyczna 2021
Kiedy: 29.10.2021
Start: Stary Rynek, godz. 18:00
Dystans: 13 km
Tempo: 10-12 km/h
Wstęp: bezpłatny

Bydgoska Masa Krytyczna jest ruchem społecznym, działającym na rzecz poprawy infrastruktury rowerowej w naszym mieście. W każdy ostatni piątek miesiąca w Bydgoszczy odbywa się przejazd, pokazujący, że miejsce rowerzystów jest w ruchu ulicznym, a rower jest codziennym środkiem transportu. Każda akcja jest związana dodatkowo z danym tematem, które dotyczą spraw rowerowych i nie tylko. Stawiamy też na integrację i zaproszenie rowerzystów do wspólnej zabawy.

Tak będzie właśnie podczas październikowego przejazdu, który od kilku lat odbywa się pod nazwą Halloweenowa Masa Krytyczna. Zachęcamy rowerzystów do przebrania się za czarownice, potwory i inne postacie związane z tym dniem oraz do ozdobienia swoich rowerów. Po zakończonym przejeździe wszyscy uczestnicy wybiorą najstraszniejszych rowerzystów, którzy zostaną nagrodzeni.

Przejazd jest zabezpieczany przez Policję. Przypominamy o obowiązkowym oświetleniu rowerów. Do zobaczenia!

Przewiń do góry