Halloweenowa Masa Krytyczna 2022

Halloweenowa Masa Krytyczna 2022

Już 28 października odbędzie się Halloweenowa Masa Krytyczna 2022. Walczymy o lepszą infrastrukturę rowerową i jednocześnie dobrze się bawimy!

Bydgoska Masa Krytyczna od kilkunastu lat walczy o poprawę warunków korzystania z rowerów przez mieszkańców naszego miasta i te działania przynoszą rezultat. Miasto poinformowało o podpisaniu umowy na wykonanie dokumentacji projektowej na 7 km dróg rowerowych na ulicach: Wojska Polskiego, Sułkowskiego, Glinki, Kielecka i Sudecka. Te planowane odcinki mają „spiąć” istniejącą już infrastrukturę.

Naszymi różnymi akcjami staramy się też pokazać, że rowerzyści potrafią się dobrze bawić i taki będzie też październikowy przejazd BMK. Od kilku lat akcja ta odbywa się w halloweenowych klimatach – zachęcamy do przebrania się za czarownice, potwory i ozdobienia swoich rowerów.

Spotykamy się 28 października o godz. 18:00 na Starym Rynku i stamtąd wyruszymy na bydgoskie ulice, aby zamanifestować obecność rowerzystów w ruchu ulicznym. Przypominamy o obowiązkowym oświetleniu rowerów. Przejazd jest zalegalizowany i zabezpieczany przez Policję. Udział jest bezpłatny, serdecznie zapraszamy!

Halloweenowa Masa Krytyczna 2022
Start: Stary Rynek, godz. 18:00
Dystans i trasa: 16 km
Tempo: 10-12 km/h
Wstęp: bezpłatny

Przewiń na górę