BMK razem z użytkownikami UTO

BMK razem z użytkownikami UTO

W ostatni dzień marca zapraszamy na pierwszy tej wiosny przejazd Bydgoskiej Masy Krytycznej. Marcowy przejazd chcemy zorganizować razem z użytkownikami UTO (Urządzeń Transportu Osobistego tj. hulajnogi czy segway’e), którzy są zobowiązani do korzystania z infrastruktury rowerowej.

Patrząc kilka lat wstecz na obowiązujące przepisy ruchu drogowego pewnie wszyscy pamiętamy, że drogi rowerowe służyły tylko i wyłącznie rowerzystom. Wraz ze zwiększeniem się wachlarza środków komunikacji i idącymi za tym zmianami w prawie, na drogach rowerowych zagościły inne pojazdy jak chociażby hulajnogi, które określane są mianem UTO. Poza przepisami łączy nas jeszcze wspólny cel – rozwój infrastruktury rowerowej.

I właśnie dlatego na marcowy przejazd zapraszamy również innych użytkowników ruchu drogowego. Razem z użytkownikami UTO i rowerzystami spotykamy się 31 marca o godz. 18:00 na Starym Rynku i wyruszymy na ulice miasta, by zamanifestować naszą obecność w ruchu ulicznym. Przejazd będzie zalegalizowany i zabezpieczany przez Policję. Przypominamy o obowiązkowym oświetleniu rowerów. Do zobaczenia!

Przewiń na górę