Mocne Zakończenie RSP 2024

Mocne Zakończenie RSP 2024!

Przed nami ostatni akcent rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. W najbliższy weekend w Bydgoszczy odbędą się trzy przejazdy rowerowe. Planujemy Mocne Zakończenie RSP 2024!

Od początku czerwca tysiące rowerzystów w całej Polsce biorą udział w rywalizacji, ale i jednocześnie zabawie, która polega na „kręceniu” rowerowych kilometrów. Liczą się przejazdy do szkoły, pracy, dłuższe wycieczki, a i niektórzy podjęli próbę bicia niebotycznych rekordów 10 000 km w ciągu miesiąca. Mieszkańcy Bydgoszczy (organizatora całej akcji) przez cały miesiąc mogli brać udział w różnego rodzaju imprezach i tak też będzie w ostatni czerwcowy weekend.

Rowerowy maraton rozpocznie się w piątek, 28 czerwca o godz. 18:00 przejazdem Bydgoskiej Masy Krytycznej. Tradycyjne przejazdy odbywające się w każdy ostatni piątek miesiąca są adresowane do wszystkich rowerzystów, którym bliski jest rozwój ruchu rowerowego w naszym mieście. Rowerzyści spotykają się na Starym Rynku i przemierzają Bydgoszcz, aby zamanifestować swoje przywiązanie do dwóch kółek i pokazać, że rower może być codziennym środkiem transportu.

W czerwcu organizujemy bądź współorganizujemy w sumie 11 imprez. Jest to dla nas duże wyzwanie, ale zależy nam na tym, aby bydgoszczanie integrowali się podczas wspólnych przejażdżek i dołożyli jak największą cegiełkę do wyniku Bydgoszczy w RSP. Piątkowa trasa będzie liczyła 20 km i zakończy się w Myślęcinku. Tam zapraszamy na ognisko. Prowiant we własnym zakresie.

W sobotę 29 czerwca odbędzie się ostatni z turystycznych rajdów w ramach RSP. 150 rowerzystów przejedzie ze Starego Rynku do Wierzchucinka. Tu trasa jest dłuższa – 33 km plus powrót, ale pozwoli na poznanie rowerowych szlaków wychodzących z naszego Miasta. Na ten rajd trwają zapisy. Szczegóły na stronie i Facebooku Aktywnej Bydgoszcz oraz pod TYM adresem.

Ostatni przejazd zaplanowany jest na niedzielę 30 czerwca. Zaczynamy godz. 22:00 i walczymy do ostatnich minut o jak najlepszy rezultat naszego miasta. Tu, podobnie jak na BMK nie obowiązują zapisy – wystarczy wsiąść na rower, sprawdzić swoje oświetlenie i pojawić się na Starym Rynku. Trasa będzie liczyć 26 km, a przejazd zakończy się przed północą, tak aby został jeszcze dopisany do klasyfikacji RSP. – To już czwarty nocny przejazd w tym miesiącu. Nocne spotkania mają swój niezwykły klimat, jeśli ktoś jeszcze nie spróbował, to zapraszamy. Niektóre z tych rajdów przyciągnęły na start więcej uczestników niż wydarzenia organizowane w ciągu dnia.

Mocne Zakończenie RSP 2024!
Start: Stary Rynek (parking przed ratuszem), godz. 18:00
Meta: Myślęcinek
Dystans: 20 km
Tempo: 10-12 km/h
Wstęp: bezpłatny
Trasa: https://services.traseo.pl/traseo/trasa/bmk-czerwiec-2024

Przewiń na górę