Akcja Rowerowa Stolica Polski ma za zadanie przede wszystkim propagowanie aktywnego wypoczynku, promocji turystyki rowerowej oraz propagowaniu jednośladów jako alternatywnego środka transportu.

Rowerowa Stolica Polski 2020. Ruszamy i kręcimy kilometry dla Bydgoszczy!

Od 1 września rozpoczyna się rywalizacja pod nazwą “Rowerowa Stolica Polski, która potrwa do końca miesiąca. Każdy z nas może przyczynić się do wygranej, bo liczy się każdy kilometr. Wystarczy pobrać darmową aplikację i pomóc Bydgoszczy zdobyć najważniejsze trofeum – Rowerowy Puchar Polski. To jak? Jedziesz z nami?

“Rowerowa Stolica Polski” to zabawa wymyślona rok temu przez Miasto Bydgoszcz przy współpracy z serwisem Aktywna Bydgoszcz. Nasz ratusz zaprosił do niej pozostałe tzw. prezydenckie miasta i w tym roku do zabawy zgłosiło się ponad 40 miast. Akcja ma charakter rywalizacji o Rowerowy Puchar Polski, ale też przede wszystkim zabawy i promowaniu ruchu rowerowego.

Aplikacja „Rowerowa Stolica Polski” – pobierz i wybierz grupę, dla której kręcisz kilometry

Pobranie aplikacji to podstawowy wymóg w konkursie. To w niej należy zapisywać przebyte treningi, niezależnie od tego, czy jest to dłuższa wycieczka czy codzienny przejazd do szkoły lub pracy. Liczy się każdy kilometr. W aplikacji możecie zapisywać się do różnych grup lub tworzyć własne. Zachęcamy w szczególności do zapisywania się do Bydgoskiej Masy Krytycznej 😊 Możecie nas znaleźć w: Metropolia Bydgoszcz => Bydgoszcz => Grupa ogólna => Bydgoska Masa Krytyczna

Nagrody za pokonane kilometry dla rowerzystów

Bidon za przejechanie 300 km, komin (bandana) po 500 km i sportowa koszulka za wykręcenie 1000 km w ciągu miesiąca, oczywiście września 2020. To nagrody, które przewidział Urząd Miasta Bydgoszczy za „kilometry” dla Metropolii Bydgoszcz.

Rajdy rowerowe z Bydgoską Masą Krytyczną w niedziele września

Nasze stowarzyszenie razem z bydgoskim ratuszem organizuje we wrześniu 4 wycieczki rowerowe, które – mamy nadzieję – zmobilizują kolejnych mieszkańców do korzystania z dwóch kółek i zbierania kilometrów w rywalizacji i tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2020. Pierwsza z nich – Bydgoskie Święto Cykliczne – już 6 września. Dotąd nasze rowerowe święto organizowaliśmy w czerwcu, jednak ze względu na pandemię, przenieśliśmy je w tym roku na wrzesień. Poza tym odbędą się rajdy:

  • 13 września – do Wierzchucic,
  • 20 września – do Koronowa (Tazbirowa),
  • 27 września – do Borówna.

Zachęcamy do pobierania aplikacji i nabijania rowerowych kilometrów. Rok temu Rowerowy Puchar Polski powędrował do Nowej Soli, ale wierzymy, że po 30 września wróci nad Brdę!

Przewiń na górę