Rowerowy czerwiec – zapisy na przejazdy i rajdy turystyczne w Bydgoszczy

Od 1 do 30 czerwca 2022 roku trwa rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. W Bydgoszczy z tej okazji odbędzie się kilka rowerowych imprez.

Kto zdobędzie puchar Rowerowej Stolicy Polski?

Rowerowa Stolica Polski jest akcją organizowaną już po raz czwarty przez Urząd Miasta Bydgoszczy. Ma zachęcić do częstszego korzystania z roweru w celach rekreacyjnych i transportowych. Z jednej strony jest to rywalizacja, którą toczą między sobą polskie miasta. Z drugiej – zabawa, bo rower może być okazją do wspólnego spędzania czasu i to aktywny sposób. Jak wziąć udział w RSP? Pobierz aplikację Aktywne Miasta, wejdź w zakładkę “Rywalizacje” i zapisz się tam do RSP. Następnie wybierz Metropolię Bydgoszcz i jedną z grup – zapraszamy do wspólnego kręcenia z Bydgoską Masą Krytyczną!

Kalendarium na czerwiec

1 czerwca – nocna inauguracja

Minutę po północy rozpoczniemy rywalizację we wspólnym przejeździe po Bydgoszczy. Spotykamy się na Starym Rynku na piętnaście minut przed startem, czyli o 23.45 dnia 31 maja i przez blisko dwie godziny będziemy mogli penetrować nocne miasto na rowerze Na ten przejazd nie obowiązują zapisy.

4 czerwca – przejazd do Koronowa/Tazbirowa

W pierwszą sobotę czerwca rozpoczniemy nasze rajdy turystyczne. Wyruszamy o godz. 10:00 ze Starego Rynku i przejedziemy drogami rowerowymi do Koronowa. Po drodze pokonamy m.in. najwyższy most kolejki wąskotorowej w Europie. Nasz rajd zakończymy w Porcie Rodzinnym Tazbirowie smacznym posiłkiem. Obowiązują wcześniejsze zapisy na stronie b4sport.

5 czerwca – Szosowa Niedziela

Rowerowa Brzoza zaprasza na przejazd dla amatorów szosowej jazdy. Do wyboru trasa 80 albo 180 km. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

11 czerwca – Rajd Galerii Pomorskiej

Galeria Pomorska i Bydgoska Masa Krytyczna zapraszają na największą rowerową imprezę w naszym mieście. Start o 12 spod Galerii Pomorskiej, a finał okraszony rodzinnym piknikiem – w Myślęcinku. Obowiązują wcześniejsze zapisy na stronie b4sport.

11 czerwca –  rajd turystyczny do Piecek

Trzecia niedziela czerwca to wspólny wyjazd nad jezioro Jezuickie do Piecek, który nakręca Rowerowa Brzoza. Spotykamy się w sobotę o godzinie 10:00. Obowiązują wcześniejsze zapisy na stronie b4sport.

12 czerwca – Bydgoskie Święto Cykliczne

To już dziesiąta edycja tego rodzinnego rajdu. Start o 10 na Starym Rynku – stąd peleton przejedzie przez Miasto, a celem będzie Ostromecko. Tam w cieniu zabytkowych pałaców odbędzie się piknik rodzinny z nagrodami. Obowiązują wcześniejsze zapisy na stronie b4sport.

18 czerwca – rajd turystyczny do Nakła

Rok temu świętowaliśmy otwarcie drogi rowerowej do Nakła, a teraz przejedziemy nią w ramach RSP. Start o godz. 10 na Starym Rynku. Najpierw przejedziemy przez Bydgoszcz w kierunku zachodnim, a potem wjedziemy na nową drogę rowerową. Zakończenie smacznym posiłkiem w marinie w Nakle. Obowiązują wcześniejsze zapisy na stronie b4sport.

19 czerwca – Lotto XIII Metropolia Bydgoszcz

Rowerowa Brzoza zaprasza fanów kolarstwa górskiego. Rywalizacja w Puszczy Bydgoskiej zapewni odpowiednią dawkę wrażeń. Do wyboru trzy trasy: rodzinna (10 km), 30 i 50 km. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

24 czerwca – Bydgoska Masa Krytyczna

Comiesięczny przejazd rowerzystów ulicami Miasta, który jest swoistą manifestacją roweru jako alternatywnego środka transportu. Spotykamy się o godz. 18:00 na Starym Rynku. Przejazd zakończy się ogniskiem w Myślęcinku. Nie obowiązują zapisy.

25 czerwca – rajd turystyczny do Łabiszyna

W ostatnią sobotę RSP udamy się na Pałuki. O 10 ze Starego Rynku wyruszymy do Łabiszyna, gdzie odbędzie się piknik. Obowiązują wcześniejsze zapisy na stronie b4sport.

30 czerwca – nocne zakończenie

Jak kończyć wspólne kręcenie, jeśli nie nocnym przejazdem? Zapraszamy o godz. 22 na Stary Rynek. Przejedziemy ulicami Bydgoszczy, by dobrze zakończyć ten rowerowy czerwiec. Nie obowiązują zapisy.

Przewiń na górę