RSP 2022

Bydgoska Masa Krytyczna kręci dla RSP

Czerwiec stoi pod znakiem rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski organizowanej przez Urząd Miasta Bydgoszczy. My również jesteśmy zaangażowani w tę akcję i co oczywiste w tym miesiącu Bydgoska Masa Krytyczna kręci kilometry dla RSP!

Półmetek rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski za nami. Do tej pory liczba rowerzystek i rowerzystów biorących udział w zabawie przekroczyła 40 tys. Razem przejechaliśmy już blisko 4 miliony kilometrów walcząc o punkty dla 56 miast.

Mieszkańcy metropolii Bydgoszcz również są bardzo zaangażowani w kręcenie kilometrów. Wspólnie wystartowaliśmy już minutę po północy 1 czerwca. Następnie odbyły się rajdy turystyczne, na które bardzo szybko zapisał się komplet uczestników. Razem pojechaliśmy do Rodzinnego Portu Jachtowego “Tazbirowo”, nad jezioro Jezuickie do Piecek czy oddaną w ubiegłym roku drogą rowerową do Nakła nad Notecią.

Do końca zabawy jeszcze dziesięć dni. Nie jest więc jeszcze za późno, aby pobrać aplikację i wspólnie kręcić kilometry dla naszego miasta! Przed nami jeszcze trzy imprezy:
24 czerwca – Bydgoska Masa Krytyczna
25 czerwca – rajd turystyczny do Łabiszyna
30 czerwca – nocne zakończenie RSP

Czerwcowa Bydgoska Masa Krytyczna kręci dla RSP. Jak co miesiąc ruszamy w ostatni piątek miesiąca, tj. 24 czerwca o godz. 18:00 ze Starego Rynku, skąd wyruszymy na bydgoskie ulice. Przejazd tradycyjnie zakończymy w Myślęcinku przy ognisku. Nie obowiązują zapisy, udział jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!  

Kiedy: 24.06.2022
Start: Stary Rynek, godz. 18:00
Dystans i trasa: 20 km
Tempo: 10-12 km/h
Wstęp: bezpłatny    

Przewiń na górę