Kobieca Masa Krytyczna 2022

Kobieca Masa Krytyczna

Kto tym razem zostanie Rowerową Miss Lata? Przekonamy się o tym już podczas Bydgoskiej Masy Krytycznej, na którą zapraszamy 29 lipca.

Strajk pracowników MZK na przełomie czerwca i lipca utwierdził chyba całe bydgoskie społeczeństwo w tym, że rower to świetny środek transportu. Wiele osób pozbawionych komunikacji miejskiej wsiadło na dwa kółka – niektórzy po długim czasie – i przez tydzień pokonywali w ten sposób drogę do pracy. Można było odnieść wręcz wrażenie, że Masa Krytyczna nagle pojawiła się w miejskiej przestrzeni. Naszym celem jest zachęcanie do przesiadania się na rowery nie tylko w czasie strajków, ale przez cały rok, dlatego kontynuujemy nasze dzieło i serdecznie zapraszamy na lipcowy przejazd Bydgoskiej Masy Krytycznej.

Od kilku lat ten przejazd określamy jako Kobieca Masa Krytyczna. Zachęcamy w ten sposób nasze drogie panie, aby pojawiły się na przejeździe w sukienkach, obcasach i kapeluszach. Kto nie wierzy, że w takim stroju wygodnie się jeździ na rowerze, tego zapraszamy na naszą akcję. Panowie też są oczywiście mile widziani, bo ktoś musi kibicować podczas wyborów Rowerowej Miss Lata. Ten swoisty plebiscyt odbędzie się po zakończeniu przejazdu w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku, gdzie zapraszamy na ognisko. Prowiant we własnym zakresie.

Dziękujemy za przekazanie nagród Galerii Pomorskiej i Pracowni Bulanda. Firmy, które chcą dorzucić swoje upominki do tej puli zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail: kontakt@masa.bydgoszcz.pl.

Lipcowa Kobieca Masa Krytyczna rozpocznie się w piątek, 29 lipca o godz. 18:00 na Starym Rynku. Przejazd jest zalegalizowany i będzie zabezpieczany przez Policję. Nie obowiązują zapisy – wystarczy wsiąść na rower i dołączyć do nas. Zapraszamy!

Przewiń na górę