Styczniowa Masa Krytyczna 2024

Świętujemy 20-lecie BMK i wspieramy WOŚP

Styczniowa Masa Krytyczna 2024 nie będzie zwykłym spotkaniem. 26 stycznia świętujemy 20-lecie BMK i wspomagamy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

2004, 2005, 2006… 2024! Trudno w to uwierzyć, ale jesteśmy już z Wami dwie dekady. Przez ten czas przez Bydgoską Masę Krytyczną przewinęło się kilka tysięcy rowerzystów. Niektórzy pojawili się jeden raz, inni zostali z nami na lata. Taki jubileusz jest dla nas powodem do dumy i – jakżeby inaczej – chcemy go spędzić razem z Wami.

Zapraszamy 26 stycznia o godz. 18:00 na Stary Rynek na wspólne świętowanie. Postaramy się stworzyć urodzinowy klimat i po raz kolejny wyruszymy na bydgoskie ulice, by zamanifestować naszą obecność w ruchu ulicznym. Dwa dni później odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dlatego chcemy się też dołączyć do dzieła Jurka Owsiaka! Przed przejazdem będzie możliwość „nawrzucania” do tradycyjnej puszki.

Przypominamy, że nasz przejazd jest zalegalizowany i zabezpieczany przez Policję. Nie obowiązują zapisy – wystarczy wsiąść na rower i dołączyć do nas. Obowiązuje natomiast prawidłowe oświetlenie roweru. Do zobaczenia!

Chcesz więcej dowiedzieć się o Masie Krytycznej? Zapraszamy do lektury tekstu na portalu Onet.pl.

Styczniowa Masa Krytyczna 2024
Start: Stary Rynek (parking przed ratuszem), godz. 18:00
Dystans: 11 km
Tempo: 10-12 km/h
Wstęp: bezpłatny

Przewiń na górę